Do czego nosić kolczyki i pierścionki z topazem mistycznym?

Dowiedz się więcej o mystic topazie na https://www.mystictopaz.pl.

Wspaniały wygląd oraz oryginalny, jak na topaz, odcień to najważniejsze zalety topazu mistycznego, od dawna cieszącego się ogromnym zainteresowaniem entuzjastów biżuterii. Mimo że na początku można błędnie stwierdzić, iż to inny minerał, topaz mistyczny jest naprawdę zwykłym topazem. Jego wyjątkowe właściwości są efektem specjalnej techniki wyrobu – prawdziwy topaz jest w jej toku wystawiany na wpływ gorąca i pokrywany niezauważalną warstwą kruszcu ozdobnego. To z tego względu topaz mistyczny wygląda tak niesamowicie.

Topaz mistyczny – odcienie

Kolory, które ma topaz mistyczny zależne są przede wszystkim od kruszcu, jakim jest pokryty. Szczególnie często spotykany jest czerwony topaz mistyczny, robiony w połączeniu z tytanem. Chrom sprawia zaś, iż topaz ma fioletowy kolor, niebieski zaś jest skutkiem rozgrzania topazu bez żadnych domieszek. Najlepsze skutki daje stosowanie białego topazu – zwłaszcza wydobywanego w Afryce, Brazylii czy na Syberii.

Ozdoby z topazem mistycznym

Jak przed momentem napisaliśmy, wspaniałe zalety topazu mistycznego są bardzo doceniane przez złotników. Często stosują go zatem do wyrobu wisiorków, pierścionków i pozostałych ozdób. Wbrew powszechnemu mniemaniu biżuteria z topazem mistycznym może być noszona nie jedynie do eleganckich strojów – świetnie wygląda również na co dzień. Istotna jest również różnorodność barw, dzięki której łatwiej można wybrać ozdoby do danego stroju.