Kolczyki kwiatuszki – nie tylko dla dziewczynek

Dowiedz się więcej o kolczykach kwiatuszkach na www.bizutik.pl.

Kwiaty oraz ogółem przyroda od wieków są jednym z najważniejszych motywów wykorzystywanych przez złotników. Przyczyn tego jest sporo. Wśród najistotniejszych podać należy ewidentnie duże zróżnicowanie takich wzorów powodujące, iż biżuteria z kwiatami może być zakładana zarówno przez dojrzałe kobiety, jak i dzieci. Nie powinniśmy zapominać też o interesującym designie, którym często cechują się kolczyki kwiatki oraz pozostała biżuteria na bazie motywów roślinnych – albowiem ona wyśmienicie współgra zarówno z luksusowymi, wyjściowymi sukienkami, jak i stylizacją noszoną na co dzień. Jak więc dobrać kolczyki kwiatuszki, by wspaniale się prezentowały?

Kolczyki kwiatuszki – emaliowane lub przyozdobione kamieniami szlachetnymi

Kolczyki kwiatki mogą być naprawdę fantastycznym uzupełnieniem każdej kreacji – nieraz stają się nawet najważniejszym jej dodatkiem. Aby tak się jednak stało, należy je dobrze dopasować do danej stylizacji. W przypadku strojów wieczorowych bądź tych ubieranych na formalne spotkania, najodpowiedniejszym dodatkiem do nich okażą się naturalnie kolczyki kwiatki ubogacone kryształkami Swarovskiego bądź drogimi kamieniami. Przy mniej uroczystych, powszednich stylizacjach schludnie zaś będą wyglądać kolczyki emaliowane. Zwróćmy także uwagę na rodzaj ich zapięcia – kolczyki z motywami florystycznymi zwykle mają sztyfty. Osobną grupę tworzą kolczyki produkowane z dotąd sporadycznie używanych w branży jubilerskiej materiałów, jak na przykład ceramika, tworzywa sztuczne czy drewno.

Nie tylko kolczyki kwiatki. Inne wzory bazowane na kształcie roślin

Będąc wciąż w temacie kolczyków kwiatuszków, nie sposób byłoby nie napomknąć o tym, że kwiaty to nie jedyny motyw roślinny, który zdobył uznanie złotników. Dużym popytem cieszą się także wzory bazowane na sylwetce pędów oraz liści. Nieco mniej rozpowszechnione – aczkolwiek możemy natknąć się na nie w sklepach – to kolczyki inspirowane kształtem całych roślinnych sylwetek lub owoców.

Lokalizacja:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]