Rodzaje zapięć w kolczykach

Więcej o kolczykach.

Wybierając kolczyki wypada wziąć pod uwagę nie tylko ich formę, surowiec, z którego są wytworzone, oraz to jak się prezentują, ale także na zapięcie. Oto zwięzły wykaz najczęściej używanych zapięć do kolczyków:

Kolczyki z biglami

Bigiel to standardowe i najczęściej wykorzystywane zapięcie tego rodzaju biżuterii. Jest trwałe i nie musimy do niego używać dodatkowo zatyczek, jak m.in. w sztyftach. Takie zapięcie zapewnia ogromną wygodę noszenia i nierzadko jest stosowane w biżuterii w stylu art deco. Felerem bigla jest jego duży rozmiar.

Kolczyki klips

Bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które nie postanowiły nie przebijać uszu. Współcześnie dość rzadko stosowane.

Kolczyki bigle angielskie

Jednakowo rozpowszechniony jak tradycyjny bigiel, lecz prostszy w zakładaniu, dzięki rozchylanej klapce z tyłu. Na co dzień wykorzystuje się je przy cenniejszych modelach biżuterii.

Kolczyki rybka

Komfortowo jest zakładać je latem, gdy nie ubieramy szalików, czapek oraz ubrań z wysokim kołnierzem.

Kolczyki z zapięciem angielskim

Stosowane w małych, najczęściej złotych kolczykach. Wygodnie się je zakłada i nie wymagają zabezpieczającej zatyczki. Tego rodzaju kolczyki używane są często w biżuterii dla dzieci.

Kolczyki sztyft

Bardzo popularne zapięcie. Ma najmniejszą szansę odpięcia się, a zatyczki na zapięcie są łatwe do dokupienia. Właśnie kolczyki z tego typu zapięciem panie nabywają najczęściej. Rewelacyjnie sprawdza się w przypadku drobnych kulek oraz cyrkonii.

Lokalizacja:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]