Budowa domów drewnianych – dom z drewna nie musi być nudny

Więcej szczegółów o budowie domów drewnianych Małopolska.

Szereg osób marzy o wybudowaniu swojego domu. Niemałej liczbie z nich udaje się urzeczywistnić to pragnienie. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu w polskim krajobrazie przeważały domy mające kształt popularnego pudełka. Nie zachwycały one ani wyglądem, ani funkcjonalnością. Charakteryzowały się także wielkimi stratami energii. Dzisiaj wygląda to diametralnie inaczej. Wyjątkowo chętnie decydujemy się na domy wybudowane z drewna, które stanowią połączenie klasycznego stylu podhalańskiego z innowacyjnymi rozwiązaniami.

Budowa domów drewnianych – jak rewelacyjnie połączyć nowoczesność oraz tradycję?

Domy drewniane to na ten moment najlepszy przykład na to, jak skutecznie można łączyć tradycyjny styl podhalański z współczesnymi rozwiązaniami, które gwarantują nam wygodę. Styl góralski – bo tak na ogół nazywa się także styl podhalański – to kwintesencja dobrego gustu. Małe okna, spadzisty dach pokryty gontem, balkon lub weranda – to najbardziej charakterystyczne cechy domu, który wzniesiono właśnie w stylu podhalańskim. By jednak taki dom był nowoczesny, architekci stosują dzisiaj liczne przeszklenia, chętnie stosują również inne nowatorskie materiały. Tego rodzaju dom może być też energooszczędny. W tym celu architekci stawiają na zwartą bryłę budynku, polecają dobór odpowiednich okien i właściwe ocieplenie. Domy drewniane wybudowane w stylu góralskim połączonym ze stylem nowoczesnym spotkać można na ogół w jednym regionie Polski. Jest to oczywiście Małopolska, gdzie położone jest piękne Podhale.

Budowa domów drewnianych –powierz projekt architektowi z doświadczeniem

Przygotowanie doskonałej jakości projektu domu z drewna będącego połączeniem stylu podhalańskiego z elementami nowoczesnymi naprawdę nie należy do prostych. Z tego powodu najlepiej jest zlecić to zadanie specjalistom. Tak samo jest już na etapie budowy domu. Tylko wówczas będzie można być pewnym, że dom będzie wyglądał bardzo dobrze, a jednocześnie będzie trwały oraz komfortowy w użytkowaniu.

Lokalizacja:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]