Budowa domów z bali coraz popularniejsza?

Na domygoralskie.com/technologie.html zamówisz budowę domów z bali.

Domy wznoszone w technologii zrębowej, czyli mówiąc inaczej domy z bali, cieszą się rosnącą popularnością. Są budowane naprawdę często i stanowią doskonałą alternatywę dla tradycyjnych domów murowanych. Domy tego rodzaju buduje się ze zrobionych z drewna bali, które układa się w dość charakterystyczny sposób. To znana od pokoleń technika wznoszenia domów, którą doceniliśmy ponownie.

Budowa domów z bali: główne cechy takich domów?

Rosnąca cały czas popularność tak wznoszonych domów nie wzięła się znikąd. Przede wszystkim domy budowane w technologii zrębowej wyglądają nadzwyczaj pięknie. Do tego we wnętrzu domów z bali panuje niezwykła atmosfera, za sprawą której mieszka się w nich doskonale. Drewno to całkowicie naturalny izolator cieplny. Oznacza to, że domy w technologii zrębowej nie potrzebują wykonywania zajmującego wiele czasu i niezwykle kosztownego ocieplenia. Są zdecydowanie cieplejsze niż domy murowane, które w zdecydowanej większości przypadków generują duże straty ciepła. Jeśli tylko domy z bali będą właściwie utrzymywane, przetrwają w świetnym stanie całe lata. Koszt ich wybudowania naprawdę nie jest zbyt wysoki, dzięki czemu także pod tym względem wygrywają one z technologiami innego rodzaju. Domy z bali na ogół zobaczyć można na terenach górskich oraz na Suwalszczyźnie. Nie oznacza to jednak, że nie są aktualnie z chęcią wznoszone również w innych regionach naszego kraju. Bale są solidnie przygotowywane, w efekcie czego są odporne na działanie wilgoci oraz innych czynników pogodowych. To właśnie dlatego domy wykonane z drewnianych bali mogą być wznoszone we wszystkich częściach kraju.

Budowa domów z bali: pomoc profesjonalisty jest potrzebna

Stawiając na dom z bali, trzeba pamiętać, by zarówno przygotowanie projektu, jak i realizację prac budowlanych zlecić fachowcom specjalizującym się w takim rodzaju budownictwa. Tylko wtedy można być pewnym, że dom zostanie zaprojektowany i wybudowany w sposób prawidłowy, a w czasie użytkowania nie ujawnią się niepożądane niespodzianki.

Lokalizacja:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]