Charakterystyka podpór szalunkowych i ich wykorzystanie

Kup podpory Peri na sklep.abcszalunki.pl/18-podpory-stropowe.

Podpory stropowe to typ szalunków, bez których budowa wszelkich obiektów byłaby niewykonalna. W jaki sposób są wykorzystywane? Dlaczego opłaca się wypożyczyć podpory szalunkowe?

Podpora stropowa – rodzaje i jej funkcja

Wśród szalunków rozróżniamy podpory stropowe oraz deskowania ścienne i do wykopów. Ten pierwszy typ używany jest do podpierania stropów – dzięki temu tymczasowemu modułowi konstrukcyjnemu można zalać strop cementem i odpowiednie jego uformowanie. Istotną rolę pełnią również stoliki szalunkowe oraz drewniane dźwigary – niezastąpione w czasie wykonywania prac budowlanych. Podpory szalunkowe produkowane są ze stali malowanej lub ocynkowanej ogniowo i mają opcję ustawiania wysokości, co pozwala stosować je w różnych sytuacjach. Zwykle na rynku dostępne są podpory o zakresie od 160 do 300 cm bądź od 200 do 360 cm.

Podpory szalunkowe – najpopularniejsi producenci i możliwość wynajmu

Podpory stropowe cechują się znaczną wytrzymałością, są też łatwe w montażu, a możliwości wykorzystania ich w budownictwie są ogromne. Pośród wiodących producentów wyróżniamy szalunki Altrad, podpory Peri, jak również elementy wykonywane przez firmy Olan, Pionart czy Hunnebeck. Na szczególną adnotację zasługują podpory Peri, które wyróżniają się przemyślaną strukturą, innowacyjnymi rozwiązaniami oraz znakomitą jakością. Podpory szalunkowe Peri są dostosowane do użytkowania nawet w ciężkich warunkach. Aktualnie wiele firm budowlanych decyduje się na wypożyczenie systemów szalunkowych – przystępne ceny powodują, iż usługi te zyskują na popularności. Dzięki wypożyczeniu podpór stropowych można także oszczędzić czas.

Lokalizacja:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]