Drzwi i okna aluminiowe – przeszklenia także dla domów jednorodzinnych

Więcej informacji o oknach aluminiowych z Niepołomic.

Aluminium jest metalem bardzo popularnym w budownictwie, z którego coraz częściej produkuje się okna i drzwi, będące alternatywą dla stolarki drewnianej bądź tej z polichlorku winylu. Przedtem okna i drzwi z aluminium na ogół spotykane były w biurowcach, w sklepach oraz w obiektach użyteczności publicznej, jednakże w XXI w. stosowane są też przy budowie domków jednorodzinnych.

Dlaczego warto wybrać okna i drzwi aluminiowe?

Dlaczego warto postawić na okna i drzwi aluminiowe?

Stolarka aluminiowa jest niezastąpiona, gdy mówimy o wielkoformatowych konstrukcjach. Dlatego też jest tak często wybierana przez architektów drapaczy chmur – pozwala na budowę obiektów, w których przeszklenia tworzą znaczną część elewacji. Ten styl budownictwa przyjął się później w budownictwie prywatnym – w ostatnim czasie uznanie zyskują nowoczesne domki jednorodzinne, w których stosuje się drzwi oraz okna z aluminium do konstrukcji przeszklonych ścian. Tym sposobem pomieszczenia są lepiej nasłonecznione, a mieszkańcy mogą radować się widokiem otaczającej ich przyrody.

Zasadniczymi plusami surowca jakim jest aluminium jest jego znaczna odporność na oddziaływanie wody i promieni słonecznych oraz utlenianie, a także jego lekkość i plastyczność. Umożliwia to budowę dużych, solidnych ram dla powierzchni szklanych, nierzadko o stosunkowo nieszablonowych kształtach. Trzeba zaznaczyć, że nowoczesne produkty stolarki z aluminium wyróżniają się bardzo dobrym współczynnikiem przenikania ciepła.

Spółka MTS Dom – producent systemów okienno-drzwiowych oraz fasadowych

Rodzimy producent okien i drzwi aluminiowych, niepołomicka spółka MTS Dom, działa na rynku od przeszło dwudziestu lat. Oferta spółki jest bardzo szeroka. To m.in. systemy okienno-drzwiowe, fasadowe oraz harmonijkowe. W asortymencie tego producenta znajdują się również systemy dodatkowe, jak balustrady z aluminium albo ramy wypełnione siatką, montowane na oknach, witrynach i drzwiach, które tworzą barierę chroniącą pomieszczenie przed owadami. Artykuły MTS Dom sprzedawane są w ogromnej gamie barw, między innymi w palecie RAL i w kolorach strukturalnych oraz drewnopodobnych, dlatego swobodnie można dobrać najlepszy kolor produktu do planowanego projektu.

Lokalizacja:
MTS DOM Sp. z o.o.
ul. Na Grobli 2F
32-005 Niepołomice

Tel.: +48 12 281 33 91
E-mail: [email protected]