Okna skrzynkowe – zalety i najważniejsze cechy

Znajdź okna skrzynkowe drewniane.

Okna skrzynkowe utożsamiamy w szczególności z wiekowymi obiektami. Nierzadko zauważyć je możemy w zabytkowych kamienicach, starych chałupach oraz dworkach. Obecnie są one produkowane w szczególności z przeznaczeniem do założeniu w tego rodzaju, gdyż zastosowanie tego typu okien oczekiwane jest przez konserwatora. Warto przy okazji zaznaczyć, że z uwagi na ich względy wizualne coraz chętniej montowane są również w nowszych budynkach. Szczególnie, iż dzisiejsze modele są tak samo funkcjonalne, co okna wykonane starymi technikami. Jak więc prezentują się okna skrzynkowe? Z czego są produkowane?

Okna skrzynkowe – budowa

Nazwa okien skrzynkowych bierze się z ich konstrukcji. Zbudowane są z dwóch skrzydeł, pomiędzy którymi znajduje się powietrze. Jest to swego typu izolator, który zabezpiecza wnętrze przed chłodem. Okna skrzynkowe w zabytkowych obiektach często podzielone są na cztery elementów – te górne, mniejsze skrzydła są otwierane oddzielnie i przed laty były wykorzystywane do wietrzenia wnętrz. Taka budowa szczególnie dobrze zda egzamin w budynkach zbudowanych przed laty – między innymi domach ceglanych.

Produkcja okien skrzynkowych

Okna skrzynkowe, tak jak inne typy, muszą być wykonane z właściwego materiału. Dotąd najczęściej sięgano po sosnę oraz dąb, ale od niedawna ich twórcy stosują także gatunki egzotyczne. Gatunki takie jak m. in. meranti są wszak znacznie bardziej odporne na działanie wilgoci, powietrza i ekstremalnych temperatur.

Lokalizacja:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]