Usługi dla firm budowlanych – o wypożyczalni szalunków

Wynajem szalunków Kraków - tu przeczytasz o pełnej ofercie.

Szalowanie jest wymieniane wśród najchętniej wykorzystywanych na budowach technik. Na czym polega? Szalunek to swego rodzaju forma, do której wylewany jest beton – najczęściej przy budowie fundamentów. Szalunki bardzo często wykonywane są z drewna, jednak spotyka się także wersje zrobione ze stali, a czasem również plastiku. Pozostałymi ważnymi częściami szalunków są dźwigary i podpory, bo te pozwalają na wypracowanie odpowiednich efektów. Niestety z uwagi na wysokie ceny nie wszystkie ekipy remontowe posiadają swoje szalunki. Jeśli będą niezbędne, mają szansę wszak zwyczajnie je wypożyczyć – szczególnie, że wynajem szalunków to aktualnie bardzo popularna usługa.

Wynajem szalunków – dla jakich ekip?

Kupno swoich szalunków będzie trafionym pomysłem dla firm często przyjmujących zlecenia na wykonanie fundamentów, ponieważ jak już wspomnieliśmy, będą one do tego absolutnie potrzebne. Jeżeli zaś wykonywanie fundamentów nie jest główną usługą danej ekipy, warto rozważyć zalety, jakie daje nam wynajem szalunków. Czemu powinniśmy na niego postawić? Głównie z powodów ekonomicznych – wynajęcie szalunków kilka razy w sezonie jest bardziej opłacalne niż ich zakup. Warto nadmienić również o wygodzie, ponieważ przechowywanie rzadko wykorzystywanych szalunków może generować spore wydatki.

O czym pamiętać przy wyborze wynajmu szalunków?

Jeśli postawimy na wynajem szalunków, powinniśmy dobrze przemyśleć to, która firma nam je wypożyczy. Jak ją wybrać? Najlepiej wybrać ofertę firmy specjalizującej się w dostawach sklejki dla ekip budowlano-remontowych – w ten sposób otrzymamy pewność, że szalunki będą solidne oraz praktyczne. Bardzo istotna będzie też dbałość o korzystającego z usługi – w przypadku, gdy zbliża się czas startu robót nie możemy zaakceptować spóźnienia. W przypadku wahania się warto z kolei wejść do sieci i dowiedzieć się, co o usługach konkretnego przedsiębiorstwa mówią dotychczasowi kontrahenci.

Lokalizacja:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]