Panele podłogowe – sprawdź, jak montować podłogi drewniane

Chcesz nabyć deskę panelową? Odwiedź tę stronę.

Panele podłogowe wyglądają równie dobrze, co drewniane podłogi, a kosztują dużo mniej. Niskie ceny to nie jedyna z dobrych stron paneli podłogowych – ich ułożenie jest bowiem dziecinnie proste, więc każdy poradzi sobie z tym zadaniem bez pomocy fachowców. Przeczytaj artykuł, w którym wyjaśniamy, jak zamontować panele podłogowe.

Jakie podłoże pod panele podłogowe?

Panele podłogowe nie lubią wilgoci – maksymalna wilgotność wylewki wynosi 3%. Nie możesz zapominać również o oddzieleniu paneli od podłoża – najlepiej sprawdzi się tu folia paroizolacyjna o grubości przynajmniej dwóch dziesiątych milimetra i wełna kamienna. Nigdy nie układaj paneli kupionych kilka godzin wcześniej – powinieneś odczekać czterdzieści osiem godzin, aż dobrze wyschną. Wszystko już na swoim miejscu?

Najważniejsze zasady montażu paneli podłogowych

Na początek najważniejsza rada – najlepiej robić to zaczynając od rogu pomieszczenia. Zaraz po rozpakowaniu, sprawdź, czy nie mają wad fabrycznych, gdyż potem trudniej będzie je zwrócić. Pamiętaj o temperaturze podłogi – absolutnie minimum to piętnaście stopni Celsjusza. Montuj je prostopadle do źródła światła, a w wąskich pomieszczeniach – tak, by dłuższa krawędź przylegała do dłuższej fasady. Połączysz je używając specjalnych klików – to wytrzymałe i nadzwyczaj proste rozwiązanie.

Panele podłogowe muszą rozszerzać się i kurczyć

Wykonane z drewna lub materiałów takich, jak MDF, panele podłogowe zmieniają swój rozmiar w zależności od warunków klimatycznych w domu. Musisz więc zapewnić im odstępy przyścienne o rozmiarze minimum jednego centymetra – nie będą widoczne, jeśli zamontujesz też listwy podłogowe.

Lokalizacja:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]