Czym jest kredyt obrotowy?

Zarówno rolnicy, jak też osoby prowadzące firmy, które pragną je rozwijać, muszą inwestować w kupno nowoczesnych maszyn i urządzeń. Tak duże wydatki trudno jest jednak sfinansować opierając się tylko na bieżącej działalności. Rozwiązaniem może się więc okazać zaciągnięcie kredytu obrotowego.

Działalność rolnicza a kredyt obrotowy

Kredyty obrotowe kierowane do rolników oferują obecnie nie tylko banki, ale również instytucje pozabankowe. Z tego rozwiązania mogą korzystać ci rolnicy, których zdolność kredytowa jest niewystarczająca i nie mają możliwości uzyskania kredytu w banku. Pamiętajmy jednak, że często kredyty udzielane przez parabanki wiążą się z większymi kosztami lub zawierają nierentowne dla klienta warunki, dlatego nie rekomendujemy tej drogi zdobycia finansowania.

O wsparcie na prowadzenie bieżącej działalności w postaci kredytu obrotowego mogą ubiegać się rolnicy w bardzo różnym wieku. W wypadku kredytów przyznawanych przez instytucje, które nie są bankami, formalności ograniczone są do niezbędnego minimum. To także dla dużej grupy rolników okazuje się bardzo dużą zaletą, ale wciąż wiąże się z większym ryzykiem i kosztami kredytu.

Kredyt obrotowy dla spółek i rolników tylko z doświadczonym specjalistą

O kredyt obrotowy ubiegają się nie tylko rolnicy, ale też właściciele firm. Kredyt tego rodzaju można przeznaczyć na dotowanie wydatków, które związane są z działalnością firmy. Dokonanie właściwego wyboru kredytu obrotowego może być skomplikowane. W podjęciu decyzji z pewnością może pomóc doświadczony pośrednik. Jego wiedza i znajomość procedur bankowych pomogą nam znaleźć kredyt perfekcyjnie dopasowany do wymagań i potrzeb naszej firmy. Niespodziewane wydatki oraz bieżące zobowiązania finansowe nie muszą już spędzać właścicielom firm czy osobom prowadzącym gospodarstwo rolne snu z powiek, gdyż dzięki kredytowi obrotowemu mogą oni rozwijać swoją działalność lub regulować swoje zobowiązania. Decyzje o przyznaniu kredytu obrotowego zazwyczaj podejmowane są szybko, bez niepotrzebnych formalności i utrudnień. Pieniądze trafiają do rąk klientów w transzach bądź w formie jednorazowej wypłaty.