Dowiedz się więcej o złocie inwestycyjnym na https://goldbroker.pl/zloto-inwestycyjne/.
Sporo martwimy się o emeryturę i o zabezpieczenie się na potencjalną “czarną godzinę”. Stąd zwykle staramy się chociaż raz w roku odkładać nadwyżkę środków finansowych na koncie czy też na lokacie w banku. Ostatnio jednakże ten sposób jest mało korzystny – małe oprocentowanie lokat i postępująca inflacja powodują, iż oszczędności nie dają zysku, a wręcz z miesiąca na miesiąc tracą siłę nabywczą. Nie dziwi więc, że pojawiło się zainteresowanie innymi formami inwestycji, w tym także kupnem złota inwestycyjnego.
Co o złocie lokacyjnym mówią ustawy w Polsce?
Inwestycja w metale szlachetne polega na zakupie ich w momencie, gdy ich wartość na rynku jest niska i zbyciu ich, jeżeli ta cena wzrośnie. Ale warto mieć na uwadze, że nie każdy złoty wyrób jest uznawany za kruszec lokacyjny, w związku z tym przykładowo zbieranie łańcuszków trudno nazwać inwestycją w złoto. To, co należy nazywać złotem lokacyjnym jest przejrzyście zdefiniowane przez prawo w Polsce, w ustawie o podatku od towarów i usług. Zgodnie z aktualnych przepisów jest to przede wszystkim złoto o próbie 0.995 lub wyższej w sztabkach lub płytkach. Tymczasem monety bulionowe ze złota muszą spełnić inne przesłanki, by być uznane za złoto inwestycyjne. Muszą posiadać próbę nie mniejszą niż 0.900, być wybite nie wcześniej niż w 1800 r. i co kluczowe – muszą być uznawane jako środek płatniczy w kraju, który je wyemitował. Monet lokacyjnych nie traktuje się jako okazy kolekcjonerskie, zatem nie są numizmatami. Ustawa określa jeszcze jedną formę złota inwestycyjnego, czyli złoto w postaci papierów wartościowych.
Sprzedaż złota inwestycyjnego online – co kupisz u krajowych dostawców?
W ofercie polskich sprzedawców złota inwestycyjnego bez trudu spotkać można sztabki złota, jak i uznane na całym świecie monety bulionowe z m.in. Chin i RPA. Zamówienia można składać również przez internet i nie jest to propozycja tylko dla majętnych inwestorów. Ci mniej zasobni znajdą online bardzo szeroką ofertę sprzedaży złota w sztabkach o wadze 5, 2, i 1 g, jak i złotych bulionówek o wadze 1/2, 1/4 czy 1/10 uncji trojańskiej. Dostępne jest również złoto w „combibarach”, które umożliwiają odłamanie, a potem zbycie indywidualnych płytek złota.
Lokalizacja:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa
Mob.: +48 880 555 111
E-mail:
[email protected]