Garść informacji o inwestycjach w srebrne sztabki?

Potrzebujesz sztabki srebra? Sprawdź goldbroker.pl.

Od zawsze wiadomo, iż inwestowanie w kruszce jest doskonałym sposobem na lokowanie środków finansowych, który z upływem lat przynosi namacalny zysk. Najpopularniejszym dzisiaj kruszcem inwestycyjnym jest bezspornie złoto, jednak ostatnio srebro znów jest modne wśród coraz szerszego kręgu osób, zarówno tych ze sporym, jak i skromnym potencjałem finansowym, i przestało być postrzegane zaledwie jako metal przemysłowy.

Srebro w sztabkach – kruszec stosowany w różnorodnych gałęziach gospodarki

Srebro istnieje w naturze 17 razy częściej od złota, trzeba natomiast zaakcentować, że jego wartość w porównaniu do wartości złota nie odpowiada tej zależności i wciąż jest zauważalnie niższa. Nabycie srebra jest jednak znakomitą propozycją dla osób, które potrzebują zdywersyfikować swój portfel, a które nie mają finansów pozwalających na nabycie sporych ilości złota. Należy jednak wiedzieć, że z uwagi na swoje cechy, srebro znajduje rozległe zastosowanie w rozmaitych gałęziach przemysłu co sprawia, iż jego cena jest w wyższym stopniu wrażliwa na przemiany zachodzące na rynku światowym. Łatwo to skądinąd zauważyć analizując wykres jego ceny z ostatnich dwóch dekad. Z tej także przyczyny lokata oszczędności w srebro łączy się z wyższym prawdopodobieństwem niepowodzenia, toteż polecana jest inwestorom znającym prognozowaną i aktualną sytuację na rynku kruszców. Niemniej jednak zakładać, iż popyt na srebro cały czas będzie się utrzymywał, a wraz z galopującym rozkwitem medycyny, elektroniki czy fotowoltaiki, w których srebro jest często wykorzystywane, jak również niesłabnącej popularności srebrnej biżuterii, prawdopodobnie jego cena będzie z czasem wzrastać.

Czy niezbyt zamożnego Polaka stać na inwestycję w sztabki srebra?

Tak ja złoto, sztabki srebra występuje w rozmaitych wagach, co ułatwia skonstruowanie portfela, umożliwiającego sprzedaż w zależności od potrzeb dużych bądź małych jego ilości. Te najmniejsze, a tym samym także w zasięgu finansowym przeciętnego Polaka, to sztabki o wadze 1 uncji trojańskiej oraz 100 g i 50 g. Oczywiście, jeśli zamówimy sztabkę o wyższym ciężarze, to zapłacimy za kruszec taniej, należy jednakże pamiętać, że sztabka jest niepodzielna i w razie konieczności jej odsprzedaży musimy znaleźć kogoś, kto weźmie ją w całości. Zatem jeśli sztabki srebra mają służyć także jako zabezpieczenie na gorsze dni, lepiej rozważyć zakup sztabek o różnych wagach, żeby móc w przyszłości wymienić na gotówkę tylko tyle kruszcu, ile faktycznie potrzeba. Inną opcją jest też inwestycja w względnie kosztowniejsze srebrne combibary, to znaczy scalone 1-gramowe sztabki srebra dające się dowolnie rozłamać. Słabym punktem zakupu srebra, czy to w sztabkach czy w monetach bulionowych jest fakt, iż – w przeciwieństwie do złota – jego sprzedaż oraz zakup obarczone są VAT-em.

Lokalizacja:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]