Kantor internetowy – oszczędność czasu i pieniędzy

Jesli myślisz, że w Internecie nie znajdziesz dla siebie internetowego kantoru, koniecznie Kliknij w to miejsce.

Jeszcze dziesięć lat temu jedynym sposobem na wymianę waluty była wizyta w pobliskim banku bądź w kantorze – te ostatnie wciąż działają w galeriach handlowych oraz przy hipermarketach! Jednakże w szybko transformującym się świecie, klienci chcą wymieniać obcą walutę bez potrzeby ruszania się z domu i po niższych kosztach, w następstwie tego też powstały kantory online, które na to pozwalają.

Jak funkcjonuje kantor online?

Działanie kantoru internetowego jest tak samo proste jak fizycznego kantoru. Nabywca wchodzi do serwisu przez utworzony przez siebie profil, a następnie wpłaca do swojego panelu kapitał, który potrzebuje przewalutować. Atutem kantorów internetowych jest przede wszystkim to, iż wymianę można zlecić w nim w dowolnym momencie, a samo przewalutowanie ma miejsce już w godzinach pracy kantoru po aktualnych kursach, ustalanych na podstawie danych zaczerpywanych z Forex w parosekundowych interwałach, a nie – jak to bywa w przypadku fizycznych kantorów – po średnim kursie, zwykle z poprzedniego dnia. Drugim i niezwykle ważnym plusem kantorów internetowych są niższe spready niż te narzucone przez placówki bankowe i kantory stacjonarne. Przewalutowanie w tych ostatnich polskiego złotego (w zależności od indywidualnej marży) może prowadzić do naliczenia spreadu w wysokości nawet 3-4%, natomiast w kantorze wymiany walut online spready z reguły nie przewyższają 2%. Kantory online oferują też kilka specjalnych usług lubianych przez konsumentów, m.in. dają możliwość ustawienia transakcji odroczonej, w której użytkownik zleca wymianę waluty po wskazanym przez niego kursie (przewalutowanie jest realizowane dopiero wtedy, gdy ustalony przez klienta kurs spotka się z tym na rynku) lub w określonym przez nabywcę dniu.

Doceniasz komfort w dysponowaniu pieniędzmi? Kantor internetowy jest dla Ciebie

Kantory wymiany walut online to opcja dla osób lubiących wygodę oraz ogromną autonomię w zarządzaniu środkami finansowymi. Wykorzystują je także osoby spłacające pożyczki wzięte w walucie obcej oraz osoby pracujące czy też uczące się poza granicami Polski. Aczkolwiek zanim zadecydujemy, aby powierzyć swój kapitał kantorowi internetowemu, warto sprawdzić jego renomę oraz bezpieczeństwo, np. poprzez przeszukanie witryny Komisji Nadzoru Finansowego, czy znajduje się on na jej liście instytucji płatniczych.

Lokalizacja:
Platforma wymiany walut Kantor.pl
SUPER GRUPA PL Sp. z o.o.
ul. Trakt Św. Wojciecha 149
80-017 Gdańsk

Tel.: +48 22 364 5 364
E-mail: [email protected]