O systemach mass collect

Szukasz więcej wiadomości dotyczących tego, czym jest mass collect? Skieruj się na flobo.io.

Mass collect to usługa, która umożliwia szybką weryfikację wpłat na konto. Prezentujemy pokrótce, jak działa mass collect i w jaki sposób ułatwia pracę małym i dużym firmom.

Działanie mass collect

Funkcja usługi mass collect jest właściwie dość prosta. Polega na nadaniu wszystkim klientom własnego numeru rachunku, który jest tym samym ich symbolem identyfikacyjnym. Takie podejście zdaje egzamin tam, gdzie z miesiąca na miesiąc obsługiwana jest duża grupa klientów, czyli np. w firmach telekomunikacyjnych, na uczelniach wyższych oraz wszelkich branżach, gdzie używane jest płatności abonenckie (między innymi w obiektach sportowych). Należności przesyłane w usłudze mass collect trafiają na wskazany rachunek firmowy, jednak wcześniejsze nadanie kontrahentom unikalnych numerów rachunków pozwala na ich efektywniejszą identyfikację, niezależnie o tego, jaki sposób wybrali oni do wykonania przelewu (tradycyjny przelew, przelew pocztowy czy też przelew z karty). Korzystanie z mass collect wiąże się także z szybszym księgowaniem wpłat niż w przypadku księgowania przez pracownika, a jednocześnie eliminacją potencjalnych błędów, które mogą przydarzyć się w trakcie tego procesu.

Bieżące monitorowanie spływu opłat – o zaletach usługi mass collect

Chociaż mass collect nie jest obecnie dostępna w większości banków (posiadają ją między innymi niektóre banki spółdzielcze i ING Bank Śląski) wypada przeanalizować możliwość jej zastosowania w przedsiębiorstwie, nawet takim, które każdego miesiąca obsługuje poniżej 100 faktur. Zastosowanie mass collect niesie ze sobą bowiem kilka korzyści, takie jak oszczędność czasu pracowników działu księgowości, opcja powiązania z systemem finansowo–księgowym (a co za tym idzie łatwiejsze monitorowanie wpływających opłat) czy integracja z oprogramowaniem Finance Automation. Taką autorską aplikacją dedykowaną do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Pozwala ona nie tylko na powiązanie z systemem mass collect banku, ale posiada także funkcję wysyłania notyfikacji o zbliżających się terminach płatności i windykacji, co po kilku miesiącach skutecznie podnosi terminowość u kontrahentów otrzymujących faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]