Potrzebujesz wymienić euro na pln? Sprawdź kurs euro online

Szukasz szczegółowych wiadomości dotyczących kursu euro w kantorach? Wejdź na https://www.kantor.pl/euro-kurs-waluty

Euro to dość nowa waluta, bowiem w formie monet oraz banknotów została wprowadzona do obiegu zaledwie na początku XXI w.. Jest ona dziś podstawowym środkiem płatniczym w większości krajów członkowskich UE. Polska po dziś dzień nie spełnia przesłanek, umożliwiających przyłączenie się do strefy euro, co nie oznacza, iż Polacy nie używają tej waluty regularnie, czy to dokonując zakupów w zagranicznych sklepach bądź też zbierając oszczędności na koncie walutowym.

Waluta euro i zalety z jej korzystania

Wprowadzenie euro w państwach należących do Unii Europejskiej dostrzegalnie uprościło życie milionom mieszkańców Europy, tak w sferze osobistej, jak i biznesowej. Jednolita waluta oznacza bowiem mniejszy problem z określeniem ewentualnego kosztu czy też zysku przy planowaniu np. transakcji międzynarodowych, co uprzednio powodu nagłych wahań kursów między walutami w wielu przypadkach mogło okazać się błędną estymacją. Zamieszkanie w strefie euro wpływa dodatkowo na wolność podróżowania obywateli państw członkowskich, którzy w zasadzie w większości przypadków nie muszą pamiętać o zaopatrzeniu się w wystarczającą ilość gotówki w obcej walucie w trakcie wakacyjnych wyjazdów zagranicznych. Dziś potrzebna im jedynie ich własna karta bankowa, a korzystając z niej za granicą, nie rozmyślają już o wysokości spreadów pobieranych przez bank przy każdej transakcji.

W kantorze online od ręki poznasz aktualny przelicznik euro

Polska, pomimo przynależności do Unii Europejskiej od maja 2004 r., jeszcze nie spełnia wszystkich kryteriów dopuszczających wprowadzenie euro jako narodowej waluty. Nie zmienia to faktu, że jako obywatele kraju członkowskiego UE na co dzień robimy zakupy i prowadzimy transakcje biznesowe w euro. Osoby często dokonujące transakcji w tej walucie mogą w kilka sekund sprawdzić aktualną cenę euro na stronie kantoru online, a przy okazji też w mgnieniu oka wymienić euro na złotówki bez potrzeby opuszczania mieszkania. Wymiana euro przez internet ze względu na mniejsze spready jest bardziej opłacalna oraz łatwiejsza, bo można ją zaplanować o każdej godzinie dnia (nawet w nocy!), a kupno waluty odbywa się po kursach aktualizowanych co kilka sekund, a nie – jak to z reguły jest przyjęte w bankach i kantorach stacjonarnych – na podstawie uśrednionego kursu z minionego dnia.

Lokalizacja:
Platforma wymiany walut Kantor.pl
SUPER GRUPA PL Sp. z o.o.
ul. Trakt Św. Wojciecha 149
80-017 Gdańsk

Tel.: +48 22 364 5 364
E-mail: [email protected]