Jak się przygotować do trekkingów w Himalajach?

Na www.exploruj.pl uzyskasz więcej szczegółów o Himalaje wyprawa.

Łańcuch Himalajów wraz z położonym dość blisko pasmem Karakorum to obszary wręcz legendarne. Wpływ na to ma niemało czynników – w głównej mierze fakt, iż są to najwyższe pasma górskie na świecie i to oczywiście w tym miejscu znajdują się wszystkie ośmiotysięczne szczyty. Nie można nie wspomnieć również o olbrzymiej skali trudności niektórych szczytów i tym, że to właśnie Himalaje są areną rywalizacji zawodowych wspinaczy z całego globu. Nie może więc zadziwiać popularność, jaką wyprawy w Himalaje cieszą się również wśród zwykłych turystów.

Jak zorganizować trekking w Himalajach?

Na początku należy zaznaczyć, że jeżeli mówimy o trekkingu, Himalaje i Karakorum są najtrudniejszymi pasmami górskimi – nawet, jak wyprawa nie wiąże się ze zdobywaniem danego wierzchołka. Kłopoty sprawia też samo przygotowanie podróży – rezerwacja biletów lotniczych oraz otrzymanie wizy i pozwolenia. Dlatego najlepszym wyjściem będzie skorzystanie z oferty firm organizujących trekkingi w tych okolicach. Kolejnym plusem jest opieka zawodowych przewodników (w tym posługujących się językiem polskim), co zagwarantuje, że trekking w Himalajach będzie bezpieczny nawet dla osób, nie mających doświadczenia w wędrówce po górach.

Trekking w Himalajach – wyprawy w okolice Shishapangmy i Lhotse

Z oczywistych przyczyn osoby pierwszy raz przyjeżdżające w Himalaje albo Karakorum sporadycznie decydują się na wejście na ośmiotysięcznik. Nie świadczy to jednak, iż te masywy mogą być tylko ich niespełnionym marzeniem, gdyż nierzadko aranżowane są trekkingi wokół takich wierzchołków jak Manaslu, Everest czy Annapurna. Na biorących udział w tych trekkingach czeka nie tylko sposobność przezwyciężenia swoich słabości, ale także możliwość przyjrzenia się powszedniemu życiu mieszkańców Nepalu i podziwianie nieprzeciętnych cudów natury, jak , przykładowo, lodospad Khumbu u stóp Everestu.

Lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]