Tatry, Karpaty, Himalaje – trekkingi o różnych stopniach trudności

Szukasz korzystnej oferty trekkingu? Idealnie trafiłeś! Skieruj się na https://www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/trekkingi/.

Wyprawy w góry mogą mieć wiele postaci. Od krótkich spacerów po prostych szlakach w bezpośrednim sąsiedztwie domów turysty, przez piesze, wielogodzinne marsze po szlakach plasujących się wyżej na skali skomplikowania, aż po wymagające trekkingi. By wziąć udział w trekkingach, potrzebna jest praktyka w przemieszczaniu się po górach (zarówno wytyczonymi szlakami, jak i poza nimi), co najmniej dobra sprawność fizyczna, jak również umiejętność posługiwania się sprzętem wspinaczkowym i turystycznym. Niemniej jednak w zamian za niejednokrotnie ogromny nakład pracy dostajemy możliwość delektowania się niesamowitymi widokami i kontaktu z dziewiczą naturą.

Trekkingi – dobierz właściwy stopień trudności do swojej kondycji

Skala trudności technicznej jest zależna od terenów, przez które przebiegają trekkingi. Zawodowcy wyróżniają trzy poziomy trudności pieszych wypraw w regiony górskie. W trekkingach najniższego stopnia partycypować mogą Ci, którzy dysponują , a stan ich zdrowia nie stanowi przeciwwskazana do zintensyfikowanego wysiłku. Następny stopień trudności wymaga solidnej sprawności fizycznej i minimum minimalnego doświadczenia w górach – np. w polskich Karpatach. Ostatni stopień to wycieczki dla osób z najlepszą sprawnością, wiedzą z obszaru charakteru wysokich gór i potrafiących obsługiwać sprzęt, a także przyzwyczajonych do ciężkich warunków obozowania w czasie długiej wędrówki.

Gdzie uprawa się najciekawsze trekkingi?

Trekkingi można przeprowadzać we wszystkich łańcuchach górskich. W Polsce miłośnicy tego rodzaju obcowania z naturą w najwyższym stopniu cenią sobie trasy tatrzańskie. Jeśli zaś chodzi o inne pasma na kontynencie europejskim, ogromnym uznaniem cieszą się Góry Przeklęte na Bałkanach, graniczące z Azją Kaukaz i Ural, Karpaty Wschodnie oraz Alpy. Jednostki najbardziej wprawne w trekkingu mogą z kolei spróbować swoich sił podczas wycieczki w Himalajach, Karakorum bądź Andach.

Lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]