Wycieczka na Kilimandżaro – niesamowita podróż do Tanzanii

Zainteresowany Kilimandżaro wycieczka? Kliknij tutaj.

Sięganie po górskie szczyty to pragnienie dużej części globtroterów, którzy lubią ekstremalne wyzwania. Niecodziennych przeżyć na pewno dostarczy wyprawa na Kilimandżaro.

Dlaczego warto uczestniczyć w wyprawie na Kilimandżaro?

Położony w Tanzanii szczyt jest najwyższą górą kontynentu afrykańskiego – wznosi się nieomal 6000 m nad poziom morza. Turystów przyciągają przede wszystkim przepiękne widoki, sposobność obserwacji wyjątkowych zwierząt w ich naturalnym środowisku, jak również znikające już lodowce. W skład masywu wchodzą Shira, Mawenzi i Uhuru – trzy góry stanowiące pozostałość po wulkanach. Wycieczka na ten szczyt Afryki wymaga właściwego przygotowania – ze względu na znaczną wysokość realne jest ryzyko wystąpienia choroby wysokościowej, natomiast zmienne warunki atmosferyczne sprawiają, iż dotarcie na szczyt masywu jest dla turystów dużym wyzwaniem. Osoby pragnące uczestniczyć w wyprawie muszą wyróżniać się świetną kondycją psychiczną i fizyczną, które umożliwią marsz przez – w przybliżeniu – 7 do 8 godzin na przestrzeni wielu dni.

O czym trzeba pamiętać przed wejściem na Kilimandżaro?

W toku szykowania się do wyjazdu na Kilimandżaro należy poddać się obligatoryjnemu szczepieniu przeciw żółtej febrze, po którym odbierzemy tzw. Żółtą Książeczkę. Zanim wyjedziemy warto także zrobić zapas medykamentów zmniejszające ryzyko rozwoju malarii. Przed rozkwitem choroby ochroni także stosowna profilaktyka – używanie środków odpędzających insekty, a także zakładanie okrycia wierzchniego przykrywającego ramiona i nogi. A w jaki sposób uchronić się przed rozwojem choroby wysokościowej? Wyprawa na szczyt Kilimandżaro powinna być poprzedzona odpowiedniej długości aklimatyzacją, która przyszykuje organizm do niższego ciśnienia atmosferycznego.

Lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]