Rola nadajnika optycznego w instalacjach telekomunikacyjnych

Szukasz nadajnika optycznego? Sprawdź telmor.pl.

Z uwagi na fakt, iż niemal wszyscy korzystamy z sieci telekomunikacyjnych, powinny one w dzisiejszych czasach okazać się bardzo niezawodne. Nie powinno zatem zaskakiwać, iż części stosowane przez firmy telekomunikacyjne są najwyższej klasy – jedynie tak osiągalne będzie wykonanie absolutnie niezawodnej sieci. Głównymi podzespołami są oczywiście przewody, jednak – jak nietrudno stwierdzić – bez pozostałych podzespołów prawidłowe funkcjonowanie sieci nie jest osiągalne. Innymi istotnymi częściami instalacji RTV są między innymi nadajniki optyczne, które emitują wiązki światła transmitowane potem za pomocą światłowodów.

Nadajnik optyczny w sieciach

Jak przed chwilą wspomnieliśmy, nadajnik optyczny to kluczowy element każdej sieci optycznej. Jest on kolejnym podzespołem infrastruktury po źródle danych i koderze. Przygotowane informacje są tak przekazywane kablami, zaś następnie transformowane przez detektor, aby trafić do ostatecznego odbiorcy. Nadajnik optyczny emituje wiązkę lasera, która cechuje się niskim zniekształceniem informacji i solidnością – z tego względu niemal całkowicie wyparł już starsze technologie.

Niezawodne nadajniki optyczne

Aby sieć okazała się wydajna i niezawodna, do jej wykonania powinniśmy wykorzystać tylko podzespoły najwyższej klasy. Nadajnik optyczny z uwagi na ważną funkcję powinien działać w każdych warunkach – z tego powodu o tym, gdzie go kupić powinniśmy pomyśleć jeszcze na etapie planowania sieci. Firmom zajmującym się fachowym zakładaniem sieci zaleca się wybór jedynie doświadczonych sprzedawców, a jeszcze lepszym wyjściem będzie zakup nadajników optycznych bezpośrednio od ich wytwórcy, którzy sprzedawane przez nich nadajniki obejmują gwarancją, a w razie problemów podczas montażu – zapewniają specjalistyczne doradztwo podmiotom z całej Polski.

Lokalizacja:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]