Masz wirusa na stronie? Zamów usługę czyszczenia infekcji WordPress

Jeśli chcesz zlecić usuwanie wirusów WP, kliknij w to miejsce.

WordPress stał się w minionych latach tak modnym CMS-em, że liczbę stron i sklepówinternetowych działających z jego użyciem liczy się już w setkach milionów. Powszechność stosowania tego systemu zarządzania treścią sprawia, iż strony wykonane na WordPressie bywają częstym celem ataków hakerów. W przypadku zainfekowania witryny malware, niezbędne będzie usunięcie wirusa z WordPressa.

Komu zlecić czyszczenie WordPressa po atakach cyberprzestępców?

Grafiki na stronie zmieniły się nie przez Ciebie? Ze witryny rozsyłane są wiadomości-śmieci? Na stronie widnieją przekierowania do nieznanych Ci adresów? A może nie możesz się zalogować? To raptem kilka z możliwych symptomów wskazujących na zawirusowaną witrynę. W takim przypadku konieczne jest szybka reakcja, żeby znaleźć przyczynę infekcji, a następnie przywrócić stronę internetową do właściwego funkcjonowania. Naprawa zainfekowanego WordPressa z reguły wychodzi poza zakres umiejętności ludzi, którzy każdego dnia zajmują się wyłącznie projektowaniem sklepów oraz stron internetowych na tym systemie zarządzania treścią, w związku z tym czyszczenie WordPressa ze szkodliwych wtyczek czy też po atakach hakerów najlepiej zlecić profesjonalistom od tego rodzaju działań.

Jak przebiega usuwanie wirusów ze strony www?

Profesjonaliści zajmujący się usuwaniem wirusów ze stron zaprojektowanych w WordPressie podczas swoich czynności naprawczych prowadzą szczegółowy przegląd plików oraz baz danych strony. Badają kod użytych na stronie szablonów i wtyczek, jak również pliki wp-config oraz htaccess. W czasie czyszczenia zainfekowanego WordPressa wdrażane są na stronie dodatkowe zabezpieczenia, które zredukują ryzyko kolejnych infekcji. Jeżeli długotrwałe zainfekowanie spowodowało włączenie strony do spisu wykluczeń (np. w programach antywirusowych), po usunięciu wirusów z WordPressa specjaliści mogą podjąć także konieczne kroki w celu skreślenia jej z tego rodzaju “czarnych list”. Usunięcie wszystkich skutków ataku hakerskiego nie gwarantuje, że podobna sytuacja nie przydarzy się za jakiś czas, dlatego kluczowe jest okresowe uaktualnianie systemu zarządzania treścią oraz wykorzystywanych na stronie www wtyczek.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]