Najpiękniejsze miejsca do zwiedzania w Małopolsce – jak zaplanować wizytę na południu Polski?

Co trzeba wiedzieć o atrakcjach turystycznych w Małopolsce?

Mimo, że Małopolska to jedno z mniejszych województw w Polsce, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno przyjezdnym zza granicy, jak i z innych części kraju. Dzieje się tu wiele, dlatego zdarza się, że z trudem można znaleźć coś dla siebie w natłoku informacji o najnowszych eventach sportowych bądź kulturalnych i godnych zwiedzenia atrakcjach w Małopolsce.

Serwis o atrakcjach w Małopolsce – co tu odnajdziesz?

Żeby przedstawić zainteresowanym atrakcje turystyczne tego województwa, stworzono stronę visitmalopolska.pl. Publikowane są tu wiadomości nie tylko o najciekawszych zabytkach oraz miejscach w Małopolsce, jak również o pokazach i eventach sportowych, folklorystycznych czy kulturalnych organizowanych na jego obszarze. Portal prowadzony jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach projektu MSIT, a więc Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże strona? Turyści myślący o pobycie w Małopolsce już na stronie głównej spostrzegą mapę, na której migiem wyszukają zabytki i muzea, Centra Informacji Turystycznej, a także pensjonaty, hotele i kempingi położone w różnych punktach województwa. Serwis pomaga zaplanować wizytę na południu Polski także pod względem logistycznym, oferując informacje zarówno o lotniskach i dworcach, jak i o wypożyczalniach samochodów i parkingach. Z kolei dla tych, którzy z najrozmaitszych powodów nie mogą odwiedzić Małopolski osobiście, strona przygotował kilka wirtualnych spacerów pokazujące między innymi atrakcje narciarskie, czar miejscowego folkloru oraz zamek na Wawelu.

Portal o atrakcjach turystycznych Małopolski dba również o zagranicznych podróżników

Serwis visitmalopolska.pl nie zapomina także o turystach z zagranicy, którzy ochoczo przyjeżdżają do Krakowa, Zakopanego czy mniejszych ciekawych miejscowości. Komunikaty dodawane na portalu dostępne są wobec tego w języku angielskim, ale też w m.in w języku hiszpańskim, niemieckim, francuskim oraz włoskim. Zagraniczni podróżnicy znajdą tu wykaz ambasad i konsulatów zlokalizowanych w regionie województwa małopolskiego. Nadzwyczaj przydatna dla cudzoziemców może być też podstrona Rozmówki, na której poznają podstawowe wyrażenia i sformułowania, które pozwolą im dogadać się z Polakami w różnych sytuacjach, w których mogą się znaleźć w czasie pobytu w Polsce.

Lokalizacja:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego