Kurs akwareli – dlaczego warto się na niego zapisać?

Skieruj się tutaj, jeżeli interesuje Cię aktualna oferta nauki malowania akwarelami.

Malowanie akwarelami jest jedną z twórczych metod przejawiania własnego ja i nie trzeba stawać się w tym specjalistą, aby czuć z tego zadowolenie każdego dnia. Dla wielu ludzi jest to przecież wyłącznie hobby bądź metoda odprężenia się po ciężkim dniu w pracy i nie pragną oni osiągnięcia w tej dziedzinie doskonałości. Lecz jeżeli pragniesz malować coraz lepiej, trzeba zapisać się na kurs akwareli.

Nie tak prosto kontrolować akwarele – uczestnicz w kursie akwareli

Akwarele to wbrew pozorom nie jest łatwe medium. Efekt końcowy zdaje się bardzo przyjemny i nieskomplikowany do osiągnięcia, jednakże wpływa na niego wiele czynników, o których artysta-amator z rzadka ma pojęcie. Sporą rolę w samym toku malowania ma dodatkowo przypadek – akwarele to medium, które trudno kontrolować i nawet artyści wprawni w tej technice przenigdy nie są pewni tego, że praca zawsze wyjdzie w stu procentach tak, jak przewidywali. Kurs malowania akwarelami to kapitalne miejsce, by rozpocząć swoja przygodę z tą techniką malarstwa oraz zyskać potrzebne podstawowe informacje niezbędne do rozwinięcia w sobie pasji do akwareli. Każdy jest tu ciepło widziany, obojętnie, czy podjął już wcześniej próby z akwarelami, czy to jego pierwsza styczność z tym typem farb. Dydaktycy kursu podczas pierwszych godzin starannie objaśniają specyfikę tych farb, różnorodność technik ich używania oraz typy papieru, z którego korzysta się w malarstwie akwarelami i jego wpływ na finalny wygląd dzieła.

Kurs akwareli – co na tym zyskasz?

W czasie ogólnodostępnego internetu nietrudno odnaleźć i obejrzeć filmy instruktażowe, które uczą malowania farbami akwarelowymi. Jednakże nigdy nie będzie to równie rozwijające jak udział w kursie akwareli prowadzonym przez profesjonalnego dydaktyka ze szkoły rysunku i malarstwa. W skutecznej szkoleniu z umiejętności artystycznych nieodzowne są porady, które uczestnicy kursu otrzymują od instruktorów w czasie pracy. Te korekty pozwalają sprawniej rozwijać umiejętności, a uczeń nie musi głowić się nad tym, gdzie dopuścił się błędu, który sprawił, iż dany efekt nie wyszedł tak jak planował. Ponadto lekcje z grupą innych ludzi o pokrewnych zainteresowaniach formuje przyjemną aurę wsparcia, które jest nadzwyczaj potrzebne w ośmielaniu do dalszego doskonalenia warsztatu. Udział w rzeczowej analizie dzieł pozostałych kursantów, pomaga z kolei we poprawnej ocenie swoich prac już ukończeniu kursu.

Lokalizacja:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]