Malarstwo cyfrowe – jakich narzędzi potrzebujesz i gdzie znaleźć kurs?

Skieruj się na digitalownia.pl, aby otrzymać informacje dotyczące malarstwa cyfrowego.

Sztuki plastyczne nie pozostają w tyle i od dziesięcioleci próbują nadążyć za cyfrowym postępem. Talent do malowania tradycyjnymi metodami obecnie nie jest już wystarczająca, aby znaleźć pracę w branży gamingowej lub filmowej, ponieważ te gałęzie rozrywki na etapie opracowania koncepcji postaci oraz świata przedstawionego stosują przeważnie profesjonalne oprogramowanie komputerowe. Znając te realia duży odsetek młodych artystów zaczynając swoją przygodę z malarstwem niezwłocznie sięga po znane programy, stosowane powszechnie w malarstwie cyfrowym.

Digital painting – jakie programy można użyć?

Istnieje mnóstwo programów wykorzystanych obecnie do tzw. digital paintingu, czyli malarstwa cyfrowego. Jednym z najstarszych z nich jest Photoshop od Adobe, który pomimo iż służył w pierwszej kolejności jako oprogramowaniem do retuszu fotografii, szybko został podstawowym softwarem game devów i ilustratorów. W wyniku sukcesu Photoshopa powstały kolejne pokrewne programy, jak m.in. GIMP, Clip Paint Studio czy Affinity Photo, w których dzięki użyciu różnorodnych cyfrowych pędzli można stworzyć dzieła przypominające malunki wykonane gwaszem, akwarelami bądź farbami akrylowymi. Digital painting zapewnia twórcom ogromną wolność – artysta ma możliwość korygowania nieudanych pociągnięć pędzla, a także ponosi mniejsze wydatki. Cyfrowe farby wszak nigdy się nie skończą!

Szukaj kursu malarstwa cyfrowego online z możliwością konsultacji z twórcą szkolenia

W zasadzie nauka malarstwa komputerowego toczy się w porównywalny sposób jak opanowywanie tradycyjnych technik plastycznych. Naturalnie pierwsze próby warto podjąć na własną rękę, aczkolwiek żeby rozwinąć jak najlepiej swój warsztat, a zarazem poznać wszelkie opcje oprogramowania i najpopularniejsze triki stosowania pędzli, zalecamy wykupić kurs przygotowany przez wykwalifikowanego instruktora. Jeżeli w pobliżu twojego miejsca zamieszkania nie funkcjonuje szkoła rysunku, która prowadzi kurs digital paintingu, możesz kupić dostęp do różnorodnych video kursów Photoshopa online. Zróżnicowanie zagadnień jakie wyjaśniają takie kursy jest ogromne i nie uczą one tylko najważniejszych funkcji programu. Istotne jest jednakże, żeby decydując się na kurs digital paintingu online wybrać taki, który pozwala użytkownikowi na kontakt z twórcą kursu.

Lokalizacja:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]