Poznaj narzędzia i funkcje Blendera – dla kogo kurs modelowania 3D?

Kurs Blender 3D - dowiedz się więcej o ofercie na domin-krakow.pl.

Świat rysunku cały czas się przekształca i coraz częściej artyści porzucają dotychczasowe techniki na rzecz tworzenia swoich prac tylko w formie cyfrowej. Dostępne oprogramowanie graficzne daje twórcom nie tylko wolność sporządzania ilustracji 2D, ale też odwzorowania obiektów 3D. Rozpoczęcie nauki modelowania 3D nie wymaga już wielkich nakładów finansowych – można bowiem zainstalować program Blender, który daje wiele możliwości tworzenia obrazów 3D i animacji, a który zarazem jest całkiem darmowy.

Nauka modelowania 3D we własnym zakresie jest frustrująca

Obsługi każdego oprogramowania można nauczyć się na własną rękę, jednakże proces ten ciągnie się wtedy dłużej i nierzadko bywa niezmiernie męczący. Dlatego też zapisanie się na kurs modelowania 3D przyniesie dużo korzyści głównie tym, którzy niedawno odkryli Blender 3D. Rozpoczynanie pracy z poszczególnymi narzędziami oraz funkcjami bądź nakładanie różnorodnych efektów świetlnych i tekstur na modelowany przedmiot będzie szybsze, jeśli będzie prowadzone pod okiem wykwalifikowanego nauczyciela. Instruktor na bieżąco dokonuje korekty projektów wykonywanych przez kursanta pokazując detale, które należy dopracowac i proponując ku temu stosowne drogi. Jak w wypadku innych kursów dobrze jest, aby przebiegał on w jak najmniejszych zespołach, co pozwoli nauczycielowi na poświęcenie każdemu uczestnikowi należytej uwagi.

Modelowanie w Blenderze 3D amatorów a także artystów

Tworzenie modeli oraz animacji 3D jest w dzisiejszych czasach umiejętnością pożądaną i cenioną przede wszystkim w świecie projektowania, gier wideo i filmu. Znajomość programu Blender 3D daje więc sporo perspektyw zawodowych. W czasie kursu tworzy się pierwsze zaawansowane prace, które potem można śmiało zamieścić w swoim portfolio. Nie oznacza to jednakże, że kursy modelowania 3D przeznaczone są wyłącznie do osób, które pragną pracować zawodowo m.in. w branży gier wideo i wiążą z tym swoją karierę zawodową. Spory procent uczestników tego typu kursów to po prostu artyści i hobbyści, którzy pragną spróbować nowych form ekspresji czy też poszerzyć swoje obecne umiejętności.

Lokalizacja:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]