Gdzie wybrać się na skitury?

Skitury - ta niebywała oferta każdego zadowoli.

Większa część turystów wyruszających w góry w okresie zimowym, udaje się tam na ogół tylko po to, by spędzać dni na białym szaleństwie na nartach lub na snowboardzie. Ale nie jest to jedyna forma aktywnego wypoczynku, którą można uprawiać zimą w górach. Osoby, które chcą przekonać się, czy podołają bardziej wymagającemu fizycznemu wyzwaniu, powinny chociaż raz w życiu zapisać się na skitury albo wyprawy na rakietach.

Intensywne, jednak niezwykle satysfakcjonujące skitury

W ostatnich latach turystyka narciarska przeżywa swoisty boom. Coraz więcej turystów nie oczekuje już trywialnego odpoczynku w góralskim domku i sporadycznego zjazdu z popularnych stoków. Ci, którzy chcą poznać góry bliżej, postanawiają zaznawać ich czaru podczas dość intensywnych, jednak przynoszących wiele satysfakcji wypraw skiturowych. Terenowa jazda na nartach jest jednakże przeznaczona wyłącznie dla obeznanych w górach osób, które przyswoiły sobie bardzo dobrze technikę jazdy i które potrafią również posługiwać się czekanem oraz rakami. Dlaczego? Przemieszczanie się z dala od dostosowanych dla turystów stoków, jest po prostu dużo trudniejsze. Potrzeba do tego też lżejszych butów i nart.

Skitury – nie tylko na starym kontynencie

Skitury odbywają się w wielu pasmach górskich. W Europie bardzo popularnymi destynacjami wśród entuzjastów skitur są niewątpliwie bułgarskie Riła oraz Pirin i włoskie Alpy, gdzie świetnie poradzą sobie również średnio zaawansowani skiturowcy. Turyści z Polski nie są jednakże ograniczeni jedynie do skitur organizowanych na terenie naszego kontynentu – na nartach można zwiedzić pasmo górskie afrykańskiego Atlasu Wysokiego– panują tam doskonałe warunki do tego typu wypraw. Podczas takiej skitury najważniejszą atrakcją jest sposobność wspięcia się na szczyt Jabal Toubkal, który położony jest na wysokości ponad 4 tyś. m nad poziomem morza. Osoby zastanawiające się nad uczestnictwem w tego typu przygodzie w górach, które nie wiedzą, czy któraś z tras okaże się adekwatna do posiadanego przez nie doświadczenia, mogą szukać w tym obszarze porady instruktorów pracujących dla organizatorów skitur.

Lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]