Najciekawsze trasy rowerowe w Małopolsce

Odwiedź narowery.visitmalopolska.pl. Poznaj najpiękniejsze trasy rowerowe w Małopolsce.

Tatry, Przełom Dunajca, kopalnia soli w Wieliczce – to w największym stopniu wyraziste atrakcje Małopolski. Jakie jeszcze ciekawe miejsca należałoby odwiedzić? Przedstawiamy interesujące, legendarne i nieznane, ale na pewno najlepsze miejsca w Małopolsce.

Nieznane miejsca w Małopolsce

Atrakcji w Małopolsce będzie bez liku – w wielu z nich spotkamy tłumy, lecz czy znasz te mniej popularne i nowe miejsca w Małopolsce, jakie należałoby ujrzeć?
Zamek Tenczyn w Rudnie nie jest atrakcją całkowicie nieznaną, lecz jednak mniej słynną aniżeli inne malownicze ruiny – odwiedzają go zwłaszcza wielbiciele zamków i mieszkańcy okolicy. Aczkolwiek zamek Tenczyn nie bez powodu bywa określany jako perła na Szlaku Orlich Gniazd – ruiny, choć nie są rozległe, przedstawiają się interesująco, a nawet tajemniczo, a na dodatek rozciąga się z nich uroczy krajobraz – przy odpowiedniej pogodzie można podziwiać Tatry.
Inne mniej popularne atrakcje w Małopolsce to drewniane świątynie oraz cerkwie. Jeden z w najwyższym stopniu intrygujących drewnianych kościołów mieści się w Dębnie Podhalańskim – został wpisany na listę UNESCO między innymi ze względu na najpoprawniej zachowaną polichromię w Europie, jaka zdobi jego środek.
Małopolska słynie z Tatr i Pienin, ale godne uwagi są też mniej widokowe pasma górskie. Przykładem nieomalże nieznanego miejsca w Małopolsce jest nadzwyczaj poetyczny Beskid Niski, o dużo mniej skomercjalizowany oraz słynny niż Bieszczady, chociaż ma analogiczne zalety.
Przyciągające atrakcje w Małopolsce / Piękne i ciekawe miejsca w Małopolsce / Najpiękniejsze ciekawe miejsca w Małopolsce / Musisz to zobaczyć! Interesujące miejsca w Małopolsce
Wszyscy słyszeli o kopalni soli w Wieliczce, lecz mało kto wie, iż kopalnia soli w Bochni to najstarszy funkcjonujący zakład przemysłowy w Europie, a tutejsza historia wydobycia soli ma nawet 3500 lat.
Inne piękne, ciekawe miejsce w Małopolsce to bez wątpienia Zalipie, czyli wieś ze słynnymi bielonymi chatami ozdobionymi kolorowymi kwiatami.
Na koniec należy nadmienić o Dolinkach Krakowskich. Turyści właściwie tu nie docierają, choć tutejsze skały przyciągają miłośników wspinaczki, nie tylko laików, jednak również uznanych alpinistów oraz himalaistów.