Alternatywa dla rolet i żaluzji – zamontuj shuttersy w salonie i w sypialni

Jeżeli szukasz realizacji z zastosowaniem shuttersów w sypialni kliknij tutaj.

Dekoracyjne okiennice wewnętrzne, tzw. szatersy (shutters), kojarzą się na ogół z pomieszczeniami zaaranżowanymi w stylu południowoamerykańskim lub tropikalnym. Jednak ten element zabezpieczenia okiennic można zastosować także w polskich domach – jest to niezwykle wytrzymałe, a jednocześnie doskonale prezentujące się rozwiązanie, które w wielu aranżacjach zda egzamin lepiej niż modne w tej chwili rolety.

Shuttersy w salonie – funkcje dekoracyjne i praktyczne

Okiennice typu shutters w salonie bądź w pokoju dziennym, mają dwie funkcje – dekoracyjną oraz praktyczną. Okiennice wewnętrzne zdecydowanie zwiększają walory estetyczne pomieszczenia. Ich lamele są szersze, co sprawia, iż rewelacyjnie prezentują się na większości okien. Kwestia estetyki jest ważna, bowiem to w salonie przyjmuje się gości oraz przesiaduje się w nim po kilkanaście godzin w trakcie dnia. Z tego powodu należy zadbać, żeby to pomieszczenie było nie tylko reprezentatywne, ale także komfortowe. Swoboda wybrania stopnia nachylenia lameli shuttersów umożliwia kontrolę ilości promieni słonecznych wpadających do wnętrza, co pozwala m.in. na przyjemne jego ściemnienie, gdy staramy się wytworzyć romantyczny półmrok w pokoju, lub zupełne jego przyciemnienie, kiedy mamy ochotę włączyć film.

Shuttersy w sypialni – niezmiernie proste czyszczenie

Opcja regulacji przenikania światła do wnętrza jest z pewnością najistotniejsza w sypialni. Shuttersy przydadzą się tu jednak także z innego powodu – dzięki nim można skutecznie regulować temperaturę pokoju, która ma wszak znaczny wpływ na nasz spokojny sen. Dzięki shuttersom w okresie zimowym przez dłuższy czas utrzymamy w sypialni ciepło, a latem łatwiej jest utrzymać w niej chłód. Poza tym shuttersy efektywniej chronią przed zgiełkiem z zewnątrz. Shuttersy to także znakomite rozwiązanie dla alergików. Osadza się na nich mniej kurzu niż w fałdkach firanek, a ich konserwacja jest niezmiernie prosta i trwa w zasadzie parę chwil.

Poza salonem i sypialnią shuttersy doskonale sprawdzą się też w kuchni, w pokoju dziecka oraz w łazience.

Lokalizacja:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]