Bagażniki bazowe – zamontuj jeśli wyjeżdżasz w daleką podróż

Sprawdź, gdzie kupić belki na relingi, wejdź na http://bit.ly/31xYQzQ.

Podróż samochodem na wakacje wymaga znalezienia miejsca na wszystkie niezbędne w trakcie wypoczynku sprzęty. Przeważnie nie mieszczą się one w bagażniku. Po pierwsze z tego powodu, że ich ilość w przypadku dużej rodziny bywa znaczna, a po drugie, z uwagi na pokaźne wymiary niektórych bagaży. Tu warto wymienić w szczególności narty i rowery, których schowanie w bagażniku typowego rodzinnego auta jest praktycznie niemożliwe. Rozwiązaniem tego problemu są bagażniki dachowe oraz uchwyty samochodowe dostosowane do przewożenia wymienionych sprzętów.

Poprzeczki samochodowe – załóż box dachowy

Pakowność samochodu w dużej mierze zwiększa zamontowanie bagażnika dachowego w postaci boxu. Ten rodzaj bagażnika nie tylko daje przewożonym przedmiotom ochronę przed wodą oraz uszkodzeniami mechanicznymi, ale też nie wpływa znacząco na spadek osiągów pojazdu, gdyż posiada opływowy kształt. Do jego montażu konieczne są poprzeczki samochodowe, nazywane relingami. Jeśli nasz samochód nie został w nie wyposażonypodczas produkcji, możemy je kupić sami. Miejmy jednakże na uwadze, by wybór modelu właściwego do budowy naszego samochodu oraz montaż poprzeczek zlecić profesjonalistom. W przeciwnym wypadku umocowanie bagażnika może okazać się niewystarczające.

Uchwyty samochodowe na tył i dach pojazdu

Poza poprzeczkami samochodowymi, możemy też nabyć specjalne uchwyty samochodowe, dzięki którym przewieziemy samochodem deski snowboardowe, kajaki czy rowery. Uchwyty tego typu są na ogół przeznaczone do transportu konkretnego sprzętu – zapewniają zatem wysoki stopień bezpieczeństwa. Uchwyty rowerowe mogą być założone zarówno na dachu samochodu, jak i w jego tylnej części – na haku holowniczym albo pokrywie. To drugie rozwiązanie jest polecane ze względu na to, że rowerom nie grozi wtedy zderzenie z nisko wiszącymi gałęziami, tablicami i wiaduktami.

Lokalizacja:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]