Części zamienne do Citroena – które elementy najczęściej wymieniamy?

Więcej o częściach zamiennych Citroen na france-car.com.pl.

Citroen jest marką ze stuletnią tradycją, od dekad znana dobrze rodzimym kierowcom. Jej pojazdy w kraju nad Wisłą są doceniane ze względu na wysoką dostępność, przystępną cenę i w szczególności za sporą liczbę warsztatów specjalizujących się w ich naprawie. Największą uznaniem cieszą się takie modele jak Jumper, C4, C5, C6, C-Crosser, C-Elysse, Saxo, Xsara, Nemo i Xantia. Rzecz jasna, tak jak pojazdy pozostałych marek, nie są one bezawaryjne, więc właściciele samochodów od francuskiego producenta muszą być gotowi na to, że prędzej czy później będą musieli kupić części zamienne.

Części Citroen – co kupujemy najczęściej?

To, które części z reguły pierwsze odmawiają posłuszeństwa jest zależne przede wszystkim od konkretnego modelu – każdy z nich ma odrębną specyfikę, z której wynikają inne awarie. W pierwszej kolejności warto na pewno wspomnieć o płynach, które ulegają zużyciu na skutek normalnej eksploatacji samochodu. Są to najczęściej płyn hamulcowy, płyn chłodniczy, czynnik chłodniczy w układzie klimatyzacji i olej silnikowy. Regularnych wymian, których z uwagi na bezpieczeństwo nie wolno zaniedbywać, potrzebują także elementy układu hamulcowego: tarcze oraz klocki.

Jak łatwo i tanio zdobyć części do Citroena?

Najlepszym wyborem będą zawsze oryginalne części Citroen – te od innych producentów, częstokroć pochodzące z chińskich manufaktur, w niektórych przypadkach cechują się niską jakością, co negatywnie wpływa na bezpieczeństwo i komfort jazdy. Z tej przyczyny posiadacze aut Citroen części zamienne winni kupować w sklepach specjalizujących się w dystrybucji podzespołów do samochodów francuskich. Jeżeli w pobliżu żaden z podobnych nie funkcjonuje, wszelkie wymagane części można nabyć za pośrednictwem internetu.

Lokalizacja:
France-car F.H.U. "RS" Rafał Socha
ul. Rusznikarska - Deptak 6
31-261 Kraków

Tel.: +48 (12) 415-33-99
Mob.: +48 600-815-815
E-mail: [email protected]