Osoby, które po prostu nie są zainteresowane jeździectwem, nieraz są zaskoczone, iż kończyny koni trzeba chronić stosownymi ochraniaczami. Oferta produktów tego typu jest niezwykle szeroka i na rynku dostępnych jest kilkadziesiąt ochraniaczy dla koni wyprodukowanych z różnych tworzyw. To sprawia, że także problem z ich wyborem miewają czasami nawet obeznani jeźdźcy.
Ochraniacze dla konia – zamów typ zgodny z czynnością, którą podejmuje zwierzę
Najważniejsza wytyczną do wyboru ochraniaczy, które należy nałożyć koniowi, jest typ aktywności, jaką w danej chwili podejmuje zwierzę. Jest sporo rodzajów ochraniaczy: rajdowe, crossowe, ujeżdżeniowe, skokowe, stajenne, transportowe oraz specjalistyczne, a każde z nich posiada odrobinę inne funkcje. Przykładowo, funkcją ochraniaczy ujeżdżeniowych jest obniżenie prawdopodobieństwa powstania urazów mechanicznych, stłuczeń, a nawet skaleczeń, które czasem zdarzają się w trakcie ćwiczeń ujeżdżeniowych. Ochraniacze tego typu znakomicie absorbują energię uderzenia, a przy tym podtrzymują staw pęcinowy. Z kolei ochraniacze skokowe wyróżniają się twardą zabudową skupioną na zabezpieczeniu tylnej części oraz boków nogi zwierzęcia, co osłania ją w przypadku zderzenia z drążkiem przeszkody. Ochraniaczami transportowymi zaś ochrania się nogi koni sportowych, które ze względu na udział w różnych konkursach jeździeckich przewożone są często nawet kilkaset kilometrów od stadniny. Muszą one być sporządzone z tworzyw, które nie będą powodować otarć nawet podczas wielogodzinnej podróży. W sklepach z artykułami jeździeckimi zamówisz również kaloszki dla konia, które zaprojektowano dla zwierząt ścigających się. Kaloszki ochraniają piętkę koni, które w czasie biegu uderzają tylnymi kopytami o przednie.
Z jakich materiałów robi się są ochraniacze dla koni?
Kupujący poszukujący ochraniaczy dla konia znajdą niezwykle szeroką ofertę artykułów, odróżniających się od siebie nie tylko materiałem, z których są wytworzone, ale kosztem. Naturalnie, zwykle najciekawsze wizualnie są ochraniacze skórzane, jednak wymagają one odpowiedniej troski oraz konserwacji po każdym użyciu, inaczej za jakiś czas przyjdzie nam kupić nowe. Inne surowce, z których produkuje się ochraniacze, to wytrzymały i lekki neopren oraz inne materiały syntetyczne. W sklepach dostępne są też kaloszki wytwarzane z kauczuku.
Lokalizacja:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków
Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail:
[email protected]