Jaki typ rękawic na motor kupić? Podpowiadamy

Jeśli szukasz rękawic na motor, odwiedź tę stronę.

Zakup rękawic stanowi zwykle najniższy wydatek na zakupowej liście motocyklisty kompletującego swój ubiór, jednakże ich odpowiedni wybór jest niesłychanie ważny. Wielu znawców sądzi, iż są one nawet podstawową – obok, rzecz jasna, kasku – częścią motocyklowego wyposażenia. Podczas upadku ludzie bezwiednie podpierają się rękoma, wskutek czego to one przyjmują większość dynamiki uderzenia. Rękawice na motor powinny zatem ochraniać dłonie, ale jednocześnie muszą zapewnić im optymalną swobodę ruchu w czasie jazdy. Ich wybór nie jest więc łatwym zadaniem. O czym należy pamiętać przy ich kupnie? Jak wybrać typ, który będzie adekwatny do panujących aktualnie warunków?

Rodzaje rękawic na motor – miejskie, enduro, sportowe

Szukając rękawic na motor, warto pomyśleć na początku o tym, w jakich okolicznościach będziemy ich używali. Istnieje kilka rodzajów rękawic na motor. Rękawice sportowe dostosowane są przede wszystkim do wymogów kierowców uwielbiających szybką jazdę. Jeżeli jednakże przedkładamy bardziej opanowany styl jazdy, warto zainwestować w rękawice turystyczne bądź miejskie (te pierwsze zostały uszyte w ten sposób, żeby zapewnić najwyższy komfort podczas wielokilometrowych tras). Motocykliści praktykujący off-road, powinni za to zdecydować się na rękawice enduro, które przeznaczone są do nie za szybkiej jazdy na miękkiej nawierzchni i nie powinny być stosowane do jazdy po nawierzchniach asfaltowych. Ponadto zupełnie odrębnym rodzajem rękawic są przeciwdeszczowe rękawice motocyklowe, które zapewnią komfort oraz ochronę dłoni w ciężkich warunkach atmosferycznych.

Rękawice na motor – kupuj te wykonane z trwałych materiałów

Wybierając rękawice na motor powinno się zawsze sprawdzić, z jakich materiałów są one wykonane. Polecamy te wykonane ze skóry – zwłaszcza kangurzej, koziej czy też bydlęcej, a również te wzmocnione kevlarem i innymi tkaninami o wysokiej wytrzymałości. Można też wyposażyć się w użyteczne akcesoria do rękawic motocyklowych. Są nimi na przykład wkładki, które umożliwią komfortową jazdę też zimą.

Lokalizacja:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]