Lekkie i kompaktowe domowe urządzenie do drenażu limfatycznego

Jeśli chcesz zamówić urządzenia do drenażu limfatycznego, koniecznie sprawdź carepump.pl.

Drenaż limfatyczny to zabieg, którego zadaniem jest poprawa cyrkulacji limfy w organizmie. Drenaż manualny opracował duński fizjoterapeuta blisko 100 lat temu – to różnorodne chwyty terapeutyczne, jak np. ruchy pompujące oraz okrężne, których częstotliwość i siłę terapeuta dopasowuje za każdym razem do miejsca ucisku, jak również stanu zdrowia pacjenta.

Urządzenie do presoterapii – pobudzenie krążenia limfy

W ostatnich latach w gabinetach fizjoterapeutów chętnie stosowane są urządzenia do presoterapii symulujące masaż ręczny. Taki sprzęt tworzą specjalne mankiety podzielone na komory, które nakłada się na obrzękłe kończyny dolne i górne. Dzięki napełnieniu powietrzem poszczególnych przegród urządzenie naciska na kończynę, pobudzając w ten sposób cyrkulację chłonki. Istnieje sporo zaleceń do wypróbowania drenażu limfatycznego. To przede wszystkim obrzęki i zastoje limfatyczne, zwyrodnienia stawów, jak również obrzęki pooperacyjne (przykładowo po operacji mastektomii albo tarczycy) obrzęki bądź powstałe w wyniku urazów. Wykorzystuje się go dodatkowo w medycynie estetycznej – jako pomoc w redukcji “skórki pomarańczowej” i wspomagająco w toku procesu odchudzania. Presoterapia stała się także niezwykle popularna wśród sportowców, najczęściej jako element regeneracji powysiłkowej.

CarePump – urządzenia do masażu limfatycznego do użytku domowego

Duże możliwości wykorzystania urządzeń do masażu uciskowego przysłużyło się mocno do rozwoju tego sprzętu. W dzisiejszych czasach osoby często korzystające z tej metody terapii mogą wykonać zabieg w we własnym domu, dzięki nowoczesnym aparatom Move4, Move6 i Move8 marki CarePump. Domowe aparaty do drenażu limfatycznego tego producenta charakteryzują parametry porównywalne do sprzętu wykorzystywanego na co dzień w placówkach fizjoterapeutycznych. Numer z nazwy modelu oznacza liczbę komór mieszczących się w mankietach – im więcej przegródek, tym efektywniejszy jest masaż. Maszyny CarePump są dość lekkie oraz nie zabierają wiele miejsca, toteż bez trudu można zabrać je na wyjazd, przykładowo na zawody sportowe.

Co istotne, poddanie się zabiegowi drenażu limfatycznego powinno być koniecznie ustalone z lekarzem. Najlepiej nie postanawiać o tym samemu, bowiem występują przeciwwskazania, które wykluczają możliwość takiego zabiegu (to m.in. stany zapalne i miażdżyca, które należy uprzednio wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]