Naturalne maski do włosów – skład i działanie

Dalsze informacje o maskach do włosów.

Nasze włosy wystawione są na działanie szeregu szkodliwych czynników. Na ich wygląd niekorzystnie oddziałują m.in. niektóre zjawiska atmosferyczne – ekstremalne temperatury, silny wiatr czy też słońce. Równie szkodliwe może okazać się zasypianie z wilgotnymi włosami, stylizacja za pomocą prostownicy lub suszarki, koloryzacja czy też korzystanie z nieodpowiednich kosmetyków. To sprawia, że włosy wymagają stałej pielęgnacji. O ile zniszczenia nie są zbyt duże, możemy w tym celu wykorzystać odżywkę. Często jednakże ten kosmetyk okazuje się nieskuteczny.

Odżywki a maski nawilżające do włosów

Naturalne maski do włosów odbudowują bardziej intensywnie aniżeli zwykłe odżywki. Lepiej również zabezpieczają włosy. Kosmetolodzy nierzadko porównują je do „posiłku” dla włosów – z nich czerpane są składniki odżywcze, które umożliwiają odbudowę nawet krańcowo zniszczonych włosów. Maski do włosów różnią się od odżywek sposobem aplikacji – trzeba je pozostawić na włosach dłużej. By przeniknęły w głąb włosów oraz skóry, powinno się je spłukać dopiero po kilkunastu, a czasem nawet kilkudziesięciu minutach. Ze względu na ich intensywne działanie, najodpowiedniej używać ich raz na tydzień.

Maski do włosów – jaki mają skład?

W porównaniu do odżywek, maski do włosów zawierają więcej substancji odpowiedzialnych za polepszenie kondycji włosów. Zależnie od zastosowania danego preparatu, pojedyncze komponenty mogą być skompilowane tak, aby zabezpieczać włosy przed szkodliwymi czynnikami (na przykład promieniami UV) albo by je zregenerować. W tym celu wykorzystuje się takie substancje jak silikony, keratyna, jak również różnego typu olejki. Naturalne maski do włosów zawierają prócz tego ekstrakty roślinne (między innymi z aloesu) lub jedwab.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]