Nie psuj pięknych wnętrz roletami. Zamontuj shuttersy w oknach

Więcej o shuttersach.

Projektując wystrój domu, z reguły nie przeznacza się wiele czasu na okna. Zwykle wybiera się tradycyjne aranżacje, to znaczy zasłony oraz firanki, które nieraz łączone są z roletami. Aczkolwiek jest jeszcze inne zdobywające sobie grono zwolenników rozwiązanie – nowoczesne okiennice ozdobne typu shutters.

Cechy charakterystyczne shuttersów

Główną właściwością shuttersów (czy też po polsku – szutersów) jest to, iż lamele zainstalowane na tego rodzaju okiennicach ozdobnych ruszają się, dzięki czemu można łatwo je ustawić pod dowolnym kątem, zależnie od fantazji lokatorów. Produkuje się je z drewna, PCV, a także z płyt pilśniowych. Okiennice ozdobne shutters zakłada się przede wszystkim na oknach, jednakże rewelacyjnie sprawdzą się też na drzwiach oraz w szafach. Shuttersy to co prawda dodatek na okna, który w polskim budownictwie wykorzystuje się nadal sporadycznie, ale większość z nas z pewnością kojarzy je z telewizji lub kina, bowiem tego rodzaju okiennice są często stosowane na terenach z gorącym klimatem, a więc w południowych Stanach USA czy w Australii.

Przydatne funkcje wewnętrznych okiennic shutters

Shuttersy to okiennice ozdobne które nie tylko świetnie się prezentują, ale mają też przydatne funkcje. Z ich sprawą można pasywnie regulować wykorzystanie promieni słonecznych: w gorące dni powstrzymywać kumulowanie się nadmiaru ciepła w pokojach, a zimą – zapobiegać jego stracie. Shuttersy dobrze komponują się z wieloma stylami wnętrz i można umieścić je na większości okien. Wykonuje oraz instaluje się je na zlecenie, co powoduje, że są bez wątpienia droższym rozwiązaniem niż np. żaluzje. Shuttersy jednak nadają wnętrzom bardzo elegancki wygląd, a więc wpływają na podwyższenie wartości domu. Warto także zaznaczyć, iż nachylenie lameli shuttersów jest regulowane bez użycia sznurów, co posiadacze psotnych zwierzaków oraz rodzice małych dzieci, które mogłyby zaplątać się wystające żyłki, uznają zapewne za spory atut.

Lokalizacja:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]