rękawice ochronne

Rękawiczki ochronne – osłona dłoni także w warunkach wysokiego ryzyka

Dłonie są częścią ciałaszczególnie narażoną na różne skaleczenia w trakcie wykonywania szeregu czynności zawodowych. Stąd też wynika zatem wymóg ich protekcji efektywnymi środkami, jakimi są właściwie dopasowane do specyfiki pracy rękawice ochronne.

Rękawiczki ochronne – zabezpieczenie dłoni przed mniejszymi, ale i ciężkimi skaleczeniami

Rękawiczki ochronne grupuje się w 3 kategoriach, z których kategoria I oznacza, że rękawice chronią dłonie w razie małego niebezpieczeństwa uszkodzenia rąk, z kolei kategoria III to już rękawice do zastosowania w warunkach dużego ryzyka, m.in. w trakcie pracy ze skoncentrowanymi detergentami czy odczynnikami chemicznymi mogącymi okaleczyć skórę (przykładowo z n-Heptanem, z toluenem albo z kwasem azotowym), niebezpiecznymi czynnikami biologicznymi czy niezwykle niską temperaturą. Zadaniem zatrudniającego jest tym samym dostarczenie pracownikom odzieży ochronnej właściwie dostosowanej do warunków wypełnianej przez nich pracy. Stąd przed zakupem rękawiczek ochronnych istotna jest weryfikacja, czy wybrany produkt ochronny posiada atesty poświadczające spełnianie niezbędnych norm, innymi słowy czy ochrania on przed interesującymi nas niebezpiecznymi czynnikami. Informacja o zakresie ochrony zazwyczaj opisana jest na rękawicach w postaci prostych do odczytania piktogramów.

Od kogo zamówić rękawiczki ochronne robocze, jednorazowe czy antyprzecięcioiwe?

Jednym z cenionych krajowych dostawców oraz producentów przeróżnego typu rękawic ochronnych i jednorazowych jest sieradzka marka Global Food Hygiene, która w swoim asortymencie dysponuje rękawiczkami spełniające kryteria wszystkich wspominanych powyżej uprzednio kategorii. Są to m.in. rękawice do rzeźni oraz rękawice antyprzecięciowe sporządzone z wytrzymałej stali nierdzewnej osłaniające dłoń i przedramię użytkownika, rękawice robocze pokryte lateksem, nitrylem bądź poliuretanemktóre zauważalnie usprawniają chwytność i charakteryzują się wysoką odpornością na ścieranie oraz rękawiczki bawełniane, które chętnie wykorzystuje się w sektorze spożywczym czy też jako wkład pod inne, gumowe rękawice, które byłyby w stanie zadrapać skórę. Rzecz jasna w asortymencie Global Food Hygiene nie brak także ogromnego wyboru rękawiczek foliowych z polietylenu (także w wersji wraz z zarękawkami) oraz niepudrowanych, jednorazowych rękawic z nitrylu i z lateksu, które są właściwie niezbędne w branży kosmetycznej, medycznej i spożywczej.

Lokalizacja:
Global Food Hygiene D.Urbański Spółka Komandytowa
Kuśnie 41D
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 36 66
E-mail: [email protected]