Biuro rachunkowe – czym się zajmuje?

Odwiedź brabis.pl. Skorzystaj z pomocy profesjonalistów z biura rachunkowego Katowice.

Dopilnowanie finansów w małych przedsiębiorstwach jest często powodem sporych problemów. Mniejsze podmioty zazwyczaj nie mogą pozwolić sobie na to, aby przyjąć specjalistęksięgowego na stałe, zaś ich szefowie nie zawsze umieją sumiennie zarządzać finansami. Szczęśliwie wyjście z tej sytuacji będzie prostsze niż sądzi wielu z nas – należy jedynie postawić na skorzystanie z usług oferowanych przez biuro rachunkowe. Co konkretnie w ten sposób uzyskamy? Jak otrzymać pewność tego, iż jakość współpracy będzie zadowalająca?

Co zyskasz dzięki nawiązaniu współpracy z biurem rachunkowym?

Na współpracę z biurem rachunkowym warto zdecydować się w szczególności ze względu na bezpieczeństwo finansów. Jeśli powierzymy finanse firmy ekspertom ds. finansów, zyskamy pewność, iż możliwe kontrole fiskusa nie skończą się nałożeniem grzywien. Pomoc oferowana przez biuro rachunkowe to również oszczędność pracy i pieniędzy – nie trzeba troszczyć się o rachunkowość na własną rękę, ani przyjmować do pracy specjalisty na stałe. Należy także napomknąć o komforcie, jaki dają takie usługi. W dzisiejszych czasach nie trzeba już często jechać osobiście do biura rachunkowego, ponieważ mnóstwo kwestii można uzgodnić z księgowym korzystając z poczty elektronicznej.

Biuro rachunkowe – jakie okaże się najlepsze?

Wybierając biuro rachunkowe nie rekomendujemy sugerować się tylko jego cennikiem – nadzwyczaj niskie koszty obsługi zwykle oznaczają jej niezadowalającą jakość. Przy wyborze biura rachunkowego szczególną wagę przyłóżmy do dowiedzenia się, czy jego pracownicy zdobyli wymagane uprawnienia, przykładowo certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych, który wydawało Ministerstwo Finansów do 2014 roku lub certyfikat księgowego wydawany przez CIK (Centrum Informacji Księgowej). Dobrze także, jeżeli biuro rachunkowe poza doradztwem z obszaru finansów, świadczy dodatkowo usługi kadrowe, między innymi przygotowanie umów o pracę, zlecenie i dzieło, sporządzanie raportów płacowych czy wyliczanie podatku dochodowego osób zatrudnionych.

Lokalizacja:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]