Jak naprawić nieszczelne okna?

Potrzebujesz zlecić uszczelnianie okien PCV? Skieruj się tutaj.

Stan techniczny okien ma znaczny wpływ na komfort lokatorów. Okna chronią dom przed zimnem i wilgocią, a także separują go od zewnętrznych hałasów. Uszkodzone bądź źle wyregulowane okna nie gwarantują odpowiednich warunków, co nie tylko negatywnie oddziałuje na samopoczucie i zdrowie mieszkańców, ale również, ze względu na znaczne straty cieplne, na wysokość opłat za ogrzewanie. To najważniejsze argumenty ku temu, aby zadbać o stolarkę otworową i zauważyć nieszczelne okna. Podpowiadamy, jak działać w takich przypadkach.

Nieszczelne okna – o czym warto wiedzieć?

Według specjalistów, przegląd stanu technicznego okien trzeba wykonać co najmniej raz w roku. Nie warto tego lekceważyć, ponieważ po tym okresie potencjalne mankamenty mogą być już tak poważne, że nie wyeliminuje ich prosta regulacja. Nieszczelne okna plastikowe czy też drewniane można zidentyfikować po pojawiającym się oporze przy otwieraniu i zamykaniu. Im więcej siły należy włożyć w naciśnięcie klamki, tym większe prawdopodobnie są luzy i, tym samym, ubytki energii.

Jak przeprowadzić uszczelnianie okien PPCV?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale również tych wytworzonych z innych materiałów, polega przede wszystkim na ich regulacji (zwykle służy do tego śruba zlokalizowana na wewnętrznym boku ramy) oraz wymianie uszczelek, które w kontakcie z niskimi i wysokimi temperaturami, wilgocią, jak również wiatrem mogą już w kilka miesięcy utracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga wprawy i specjalistycznych umiejętności. Jeśli ich nie posiadamy, nie powinniśmy rozpoczynać pracy samemu. Lepiej uczynimy zlecając to profesjonalnej firmie, która zajmuje się uszczelnianiem okien drewnianych i z PCV – tym bardziej, że takie przedsiębiorstwa funkcjonują obecnie nie tylko w Warszawie oraz innych dużych miastach, ale także i w małych miasteczkach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]