Kiedy sprzątasz piwnicę i strych zamów usługę wywozu mebli

Zajrzyj w to miejsce, aby zamówić wywóz mebli Kraków.

Większość z nas na pewno doskonale zna problem, jakie sprawiają rzeczy, których od jakiegoś czasu już nie używamy, a których nie chcemy się pozbyć z różnych względów. Najczęściej przestawiamy je na strych, do piwnicy albo do komórki lokatorskiej, żeby nie zagracały powierzchni domu. Problem jednak w tym, iż po kilku miesiącach również w tych schowkach robi się tak ciasno, że codzienne ich użytkowanie bywa męczarnią. Dopiero to nakłania wielu z nas do wykonania gruntownego sprzątania, będącego przesłanką do tego, by uwolnić się od zgromadzonych przedmiotów. Takie duże porządki nierzadko planujemy również, kiedy nabywamy zapuszczoną nieruchomość bądź dziedziczymy po kimś mieszkanie. Wypada zatem wiedzieć, co zrobić ze nagromadzonymi przedmiotami i jak bez problemu wywieźć stare meble z piwnicy, poddasza i mieszkania.

Wywóz mebli – poznaj trzy zalecane rozwiązania

Śmieci takie jak sprzęt AGD i RTV, elementy stolarki okiennej, stare meble czy zdemontowane panele ścienne lub podłogowe nie mogą zostać wyrzucone do zbiornika zarezerwowanego na odpady komunalne. Jeżeli potrzebujemy się od nich uwolnić, możemy wybierać z kilku możliwości. Pierwsze to przewiezienie ich na własną rękę do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, czyli PSZOK-u – wymaga to jednakże dysponowania adekwatnie przestronnym bagażnikiem auta bądź przyczepą. Drugie to poczekanie na gminną zbiórkę takich odpadów. Te odbywają się przeważnie w miesięcznych odstępach – do czasu zbliżającej się zbiórki jesteśmy więc zobligowani zagospodarować miejsce na przetrzymanie śmieci sporych rozmiarów. Najwygodniejsze jest trzecie wyjście – wynajęcie kontenera na śmieci, który po zapełnieniu odbierze dostarczające go przedsiębiorstwo. Zadba ono także o legalną utylizację zebranych odpadków. Firmy wynajmujące kontenery nierzadko oferują również profesjonalne wsparcie przy opróżnianiu komórki, strychu względnie całego domu.

Utylizacja mebli – nie tylko spopielenie

Stare meble, o ile zostaną przetransportowane do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych lub przedsiębiorstwa trudniącego się profesjonalnie utylizacją, nie muszą zostać porzucone na wysypisku lub zostać spopielone. Po rozebraniu ich na części podstawowe i posortowaniu komponentów wedle tworzywa, z którego są wytworzone, mogą zostać po raz kolejny przetworzone i posłużyć do wyprodukowania nowych rzeczy. Utylizacja mebli, a konkretnie drewna, z którego w większości się je wykonuje, opiera się w większości wypadków na ich przekształceniu w płyty wiórowe, które później wykorzystuje się do wyrobu kolejnych biurek, krzeseł albo półek.

Lokalizacja:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]