Komunia w sali czy w domu? Sprawdź nasze porady

Komunia Kraków - ta niebywała oferta Was pozytywnie zaskoczy.

Przyjęcie komunijne jest dla pociechy identycznie oczekiwanym wydarzeniem, co sam ceremoniał przyjęcia sakramentu. Nie powinno to zadziwiać, ponieważ to najczęściej pierwsza faktycznie wielka impreza rodzinna, na której dziecko czuje, iż wszyscy zaproszeni skupieni są jedynie na nim. W związku z tym rodzice pragną, by ten dzień utrwalił się na całe życie w jego pamięci.

Zorganizować obiad w mieszkaniu czy wynająć lokal na komunię?

Już przed wysyłaniem zaproszeń na sakrament rodzice muszą określić czy poczęstują rodzinę w swoim domu czy konieczne będzie zarezerwowanie lokalu. Poczęstunek dla zaproszonych w mieszkaniu jest najczęściej opcją wtedy, gdy aranżujemy uroczysty obiad jedynie dla najbliższej kilkunastoosobowej grupy krewnych, lecz to już rzadkie sytuacje. Obiady z okazji pierwszej komunii przekształciły się w ostatnich czasach w huczne wydarzenia rodzinne, na które zjeżdża się nawet do stu gości, w związku z tym przeważnie urządzane są w domach weselnych lub restauracjach. Jeżeli planujemy wynająć pojemny lokal, zalecamy zacząć poszukiwania sali, jak tylko będzie ogłoszony termin sakramentu. W okresie komunijnym dużą trudnością może stać się również znalezienie dobrej firmy cateringowej, w związku z tym zalecamy wybrać taką salę na organizację przyjęcia, która współpracuje z własnym, sprawdzonym dostawcą cateringu, wyspecjalizowanym w przyrządzaniu dań na komunie. Ważne jest też to, by sala na przyjęcie komunijne umiejscowiona była tak, żeby transport wszystkich gości z kościoła był szybki i wygodny.

Organizacja przyjęcia komunijnego – zadbaj o zdjęcia na pamiątkę

Pomyśl o zatrudnienie fotografa, który upamiętni na zawsze ten dzień – zarówno ceremonię w kościele, jak późniejszy obiad dla zaproszonych. Tradycją stały się też stylizowane sesje zdjęciowe dziecka w szacie komunijnej oraz jego wspólne zdjęcia z rodzicami chrzestnymi i rodziną. Lokalu na komunię powinna więc wyróżniać się prześlicznymi, estetycznymi wnętrzami. Innym atutem będzie dostęp do ogrodu, w którym przy słonecznej pogodzie uda się zrealizować sesję zdjęciową w plenerze. Opcja skorzystania z ogrodu to także atrakcja dla kilkuletnich uczestników przyjęcia komunijnego – jeżeli będzie ich duża liczba, radzimy wziąć pod uwagę zatrudnienie animatora, który zajmie dzieci wciągającymi zabawami.
Naturalnie, zaproszeni na przyjęcie komunijne przywiozą upominki dla dziecka. Rodzice najczęściej zgadzają się na pełną dowolność z tym obszarze. Aczkolwiek nie będzie w źle odbierane, jeżeli napiszemy w zaproszeniu, że nie życzymy sobie pewnych typów upominków, przykładowo zabawkowych pistoletów bądź drogiej biżuterii.

Lokalizacja:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]