Mikropigmentacja medyczna – sposób na maskowanie blizn na głowie

Na https://microclinic.pl/mikropigmentacja-blizn/ przeczytasz wszystko, co trzeba wiedzieć o maskowaniu blizny na głowie.

Zbliznowacenia, które powstały na skórze na skutek różnych przyczyn, wielu jednostkom przeszkadzają lub wprowadzają je w kompleksy. Zakamuflowanie blizn na częściach ciała gdzie brak włosów jest niełatwe, jednak na brodzie oraz głowie problem rozwiąże mikropigmentacja.

Mikropigmentacja medyczna – blizny jakiego typu można tą metodą zatuszować?

Skóra wyróżnia się sporymi możliwościami odbudowy i często jest w stanie zregenerować się również po głębokim urazie. Jednakże jej regeneracja z rzadka jest kompletna. Po obrażeniu skóry w miejscu urazu powstaje zbliznowacenie, które przeważnie nie zanika do końca życia. Im mocniejszy uraz, tym większe prawdopodobieństwo, że po wyleczeniu miejsce to później będzie znacznie wyróżniać się na tle reszty skóry. Zbliznowacenia powstają w rezultacie oparzeń, urazów mechanicznych lub rozmaitych chorób, a niekiedy wręcz są następstwem niewłaściwego albo braku podjęcia leczenia uszkodzonego obszaru skóry. Zbliznowacenia mogą tworzyć zwłóknienia namacalne w dotyku, lecz bywają także wyłącznie zmianą kolorystyczną na skórze. Jeżeli w rezultacie urazu uszkodzone zostaną mieszki włosów, na tym fragmencie skóry nie będą rosnąć później nowe włosy, co w przypadku szram na brodzie bądź na głowie może spowodować u mężczyzn kompleksy na tym tle. W takich przypadkach można jednak poddać się zabiegowi mikropigmentacji medycznej blizn. W ten sposób można zamaskować blizn na brwiach, w obrębie brody lub na głowie, które powstały na skutek poparzeń, uszkodzeń mechanicznych, a także po transplantacjach włosów metodą FUE i STRIP.

Mikropigmentacja blizny – czy rezultaty zostają na stałe?

Mikropigmentację można przeprowadzić wyłącznie na wygojonej bliźnie. Najczęściej do ukrycia blizny wystarczy jeden zabieg, aczkolwiek poniektóre blizny wymagają dwóch-trzech zabiegów u linergisty (tak zwie się osobę przeprowadzającą mikropigmentację). Trzeba podkreślić, że mikropigmentacja nie przywraca włosów, ale przez punktowe wprowadzanie pigmentu w płytsze warstwy skóry powoduje, iż blizna staje się mało lub wręcz kompletnie niezauważalna. Jest to możliwe dlatego, że linergista zawsze starannie dopasowuje kolor pigmentu do koloru włosów klienta poddającego się zabiegowi. W zależności od obszaru skóry objętego zabiegiem, sesja mikropigmentacji blizny zabiera od sześćdziesięciu minut do nawet pięciu godzin. Pigment z upływem czasu jest coraz to mniej intensywny aż ostatecznie znika, zatem by przywrócić pierwotny wygląd konieczne są regularne zabiegi w kilkuletnich interwałach.

Lokalizacja:
MicroClinic
ul. Królowej Jadwigi 103
30-209 Kraków

Mob.: +48 516 481 888
E-mail: [email protected]