Prywatny detektyw – wynajem

Kim jest prywatny detektyw? Już od XIX wieku rozwijał się ten zawód, a stosowanie wybitnych i intrygujących zasad dedukcji znalazło swoje odzwierciedlenie w literaturze czego przykładem jest na przykład postać Sherlocka Holmesa. Samo słowo “detektyw” pochodzi z łaciny i oznacza „odkrywać”, „wykrywać”, „wyjawić”.
Działalność detektywa skupia się na przeprowadzeniu śledztwa, podczas którego posługuje się racjonalnym, logicznym myśleniem i innymi niejawnymi metodami dochodzenia. Taka postać dedukcji ma na celu dojście do właściwych wniosków w oparciu o zebrane dowody, rzetelne informacje i przesłanki. Prywatny detektyw nawet prowadząc śledztwa zlecone przez klienta musi posiadać licencję, gdyż jego zeznania mogą być znaczące w sprawach sądowych czy dochodzeniach policji.

Zakres pracy detektywa

Coraz częściej korzystamy z pomocy prywatnych detektywów. Obecnie biura detektywistyczne prowadzone są w sposób odpowiedzialny i profesjonalny, a każda charakterystyczna sugestia czy wiadomość od klienta ma znaczenie. Przede wszystkim zakres takiej działalności to gromadzenie wrażliwych, tajnych informacji często dotyczących procesów karnych i cywilnych, szukanie mienia, osób zaginionych lub ukrywających się, ustalanie wiarygodności świadków i dokumentów, zdolności płatniczych i ubezpieczeniowych. Pokaźny popyt na detektywów wynika z faktu, że zdarzają się sytuacje, gdy jesteśmy oszukiwani, a jako strona poszkodowana ciężko jest poprzeć dowodami nasze racje i argumenty. By chronić własne interesy wiele oszustw jest maskowanych, a zeznania osób postronnych i świadków są przeinaczone. Tylko dobry detektyw jest w stanie ustalić jednolitą wersję i dojść do prawdy.