Regulacja okien – w jakich przypadkach należy ją wykonać?

Pragniesz poznać więcej informacji o regulacji okien Warszawa? Wejdź na serwismeteo.pl/regulacja-okien/.

Regulacja okuć okiennych, potocznie zwana regulacją okien, to usługa, która powinna być realizowana zawsze, kiedy pojawiają się kłopoty z zamykaniem okna, a również przed sezonem letnim oraz zimowym – by prawidłowo ustawić docisk skrzydła do ramy. Dowiedz się, z jakiego powodu jest to znaczące!

W jakim celu wykonuje się regulację okien?

Regulacja okien nie jedynie zezwala ustawić maksymalną szczelność okna, lecz również zapobiega wypaczeniom i defektom ramy.
Wyróżnia się dwa typy regulacji okien (a całkowicie mówiąc: regulacji okuć okiennych). Pierwszy typ to regulacja siły docisku skrzydła do ramy – to tak nazywana regulacja zima/lato, jaka wpływa na szczelność okna, a w takim razie na wentylację mieszkania. Przed sezonem zimowym okna ustawia się w trybie zimowym, innymi słowy zwiększając docisk skrzydła do ramy okiennej, żeby przepuszczało jak najmniej powietrza. Z kolei przed sezonem letnim docisk skrzydła do ramy okiennej należałoby zmniejszyć, aby okno przepuszczało znacznie więcej powietrza.
Drugi typ to regulacja pozycji skrzydła. Nieprawidłowa pozycja skrzydła powoduje komplikacje z zamykaniem okna bądź działaniem klamki, a regulacja pozycji skrzydła zezwala je usunąć.

Jak w szeregu przypadków powinna być wykonywana regulacja okien?

Jak łatwo się domyślić na podstawie podanych wyżej wiadomości, regulację okien winno wykonywać się dwa razy w roku – przed sezonem letnim oraz zimowym.
Jeśli niemniej jednak pojawiają się kłopoty z zamykaniem okna albo klamka stawia opór, należałoby oprócz tego wezwać profesjonalistów od regulacji okien, którzy polepszą pozycję skrzydła okna.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]