laserowa korekcja wzroku kraków

Bezpieczne i skuteczne zabiegi – laserowa korekcja wzroku

Możliwość uprawiania sportu bez soczewek kontaktowych, dostęp do różnorodnych zawodów oraz wygoda w codziennych sytuacjach – to tylko kilka z powodów, które popychają pacjentów do wykonania korekcji laserowej wzroku. Popularność tego zabiegu ostatnimi czasy nieprzerwanie rośnie, na co wpływ ma z pewnością niezmiernie niskie ryzyko potencjalnych powikłań oraz lepsza technologia (i wynikająca z niej redukcja cen leczenia). Za decyzją o wykonaniu zabiegu laserowej korekcji wzroku przemawiają też kwestie zdrowotne. Wiele badań dowodzi wszak, że nie leczone wady wzroku mogą przekształcić się w dużo poważniejsze problemy, bowiem są czwarty (tuż po zaćmie, jaskrze i zwyrodnieniu plamki) powód ślepoty. Według statystyk z krótkowzrocznością zmaga się co trzeci mieszkaniec Starego Kontynentu.

Laserowa korekcja wzroku – efektywność oraz małe ryzyko powikłań

Laserowa korekta wzroku wykorzystuje możliwość formowania rogówki przy użyciu skoncentrowanej wiązki światła. W leczeniu krótkowzroczności, poprzez spłaszczenie rogówki w jej centrum można osiągnąć wspaniałe efekty. Podnosząc jej środek i redukując jej obwód, można z kolei wyeliminować problem hyperopii. W dzisiejszych czasach szeroko rozpowszechnionych rodzajem lasera wykorzystywanego podczas procedur laserowej korekty jest laser femtosekundowy, emitujący krótkie pulsy światła IR. Pozwala to na wykonanie dokładnego kształtowania, a równocześnie zmniejsza ryzyko naruszenia pozostałych elementów rogówki. Za rekomendacją tego sposobu leczenia wad wzroku przemawia niemało czynników. Najważniejsze to przede wszystkim dokładność, niska inwazyjność, skuteczność oraz prawie nie istniejące niebezpieczeństwo powikłań. Wypada wspomnieć też o tym, iż zabieg może być przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym.

Laserowa korekcja wzroku – jakie są przeciwwskazania?

Nim postanowimy o poddaniu się leczeniu laserem, warto być przygotowanym na to, że w pewnych sytuacjach lekarz może odmówić jego wykonania. Wśród najpopularniejszych przeciwwskazań wyliczyć należy w szczególności nieukończony 21 roku życia, ciążę oraz karmienie piersią, choroby oczu jak przykładowo zaćma, infekcje wirusowe, choroby autoimmunologiczne czy posiadanie rozrusznika serca.

Lokalizacja:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]