Charakterystyka i działanie aparatów do ultradźwięków

Jeśli chcesz zamówić aparat do terapii ultradźwiękowej, skieruj się na ten adres.

Ultradźwięki o częstotliwości od jednego do trzech MHz są coraz częściej stosowane przez fizjoterapeutów. Rzecz jasna, nie dzieje się tak bez przyczyny, bowiem właściwie aplikowane ultradźwięki wywierają korzystny wpływ na nasze zdrowie. Mogą być one stosowane do masażu tkanki mięśniowej, a wytwarzana za ich pomocą wysoka temperatura oddziałuje kojąco na zakończenia nerwowe. Dzięki temu masaż ultradźwiękami stosuje się do zmniejszania napięcia mięśniowego, uśmierzania bólu i poprawy przepływu limfy. Powyższe działanie możliwe jest jednak jedynie z wykorzystaniem właściwego aparatu do ultradźwięków.

Aparat do ultradźwięków – jak działa?

Jak już wspomnieliśmy, aparaty do ultradźwięków generują dźwięki o odpowiedniej, niskiej częstotliwości. Metoda ta, stosowana od prawie wieku, opiera się na 2 rodzajach efektów: atermicznych oraz termicznych. Te pierwsze mają zbawienny wpływ na przepływ płynów ustrojowych – przede wszystkim limfy. Tymczasem efekty termiczne polegają w głównej mierze na rozgrzaniu tkanek najbogatszych w kolagen – blizn, stawów, ścięgien czy wiązadeł i stosuje się je podczas przygotowania organizmu do dużego wysiłku czy też przy leczeniu przeróżnego rodzaju stanów zapalnych.

Aparaty do ultradźwięków – przenośne czy stacjonarne?

Funkcjonują 2 rodzaje aparatów do ultradźwięków – stacjonarne oraz przenośne. Przenośny aparat ultradźwiękowy będzie najlepszym wyborem dla fizjoterapeutów dojeżdżających do pacjentów bądź podejmujących ich w wielu placówkach. Jeśli jednak fizjoterapeuta prowadzi jeden gabinet, w którym przyjmuje dużą ilość pacjentów – przede wszystkim w ramach umowy z NFZ – lepszym zakupem będzie wydajniejszy i bardziej funkcjonalny stacjonarny aparat do ultradźwięków.

Lokalizacja:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]