Klinika okulistyczna – uzyskaj pomoc optometrysty

Poszerz swoją wiedzę o klinice okulistycznej Kraków.

Dobry wzrok to gwarancja pełnego komfortu życia. Klinika okulistyczna pomaga wyeliminować kłopotliwe i w wielu przypadkach groźne dla zdrowia dolegliwości. Kto może zgłosić się na zabieg korekcjiwad wzroku?

Korekta wzroku – oddaj się w ręce doświadczonego optometrysty

Zaledwie dekadę temu korekta wzroku ograniczała się do noszenia soczewek kontaktowych lub okularów. Od kilkunastu lat dostępne są jednakże innowacyjne metody korekty umożliwiające leczenie jaskry, astygmatyzmu, dalekowzroczności, jak również szeregu pozostałych chorób. Niezwykle rozpowszechniona jest laserowa operacja wzroku, która charakteryzuje się ogromną skutecznością. Taka korekta wzroku jest zabiegiem nieinwazyjnym i bezpiecznym, a pacjent w mgnieniu oka wraca do normalnych zajęć. Korygowanie wad wzroku jest możliwe w centrum oka, w której pracuje biegła załoga lekarzy, specjalizujących się w nowoczesnych technikach leczenia. Wykwalifikowany optometrysta postawi diagnozę, dopasuje stosowną technikę leczenia, a następnie skoryguje wadę wzroku. Specjaliści przyjmujący w klinice okulistycznej dysponują nowoczesnym sprzętem diagnostycznym, dlatego są w stanie rozpoznać nawet mało rozpowszechnione choroby oczu.

Z jakimi przypadłościami można zgłosić się do centrum oka?

Kliniki okulistyczne zajmują się także terapią innych chorób, takich jak np. keratoconus, tj. stożek rogówki. Nowoczesne techniki jego korekcji polegają między innymi na wszczepianiu pierścieni śródrogówkowych bądź modelowaniu rogówki z wykorzystaniem procedury Topoguided. Oprócz tego specjaliści dokonują pomiaru ciśnienia oka, które jest badaniem pomocnym w ujawnianiu glaukomy, stanów zapalnych i innych uciążliwych chorób. W klinice okulistycznej opracowuje się również mapy rogówki – jest to konieczne przed operacją zaćmy i innymi zabiegami laserowymi. Korekcja wad wzroku to oczywiście nie wszystko – specjaliści okuliści zajmują się też innymi przypadkami, jak przykładowo ciałami obcymi w oku lub pozbyciem się kaszaków.

Lokalizacja:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]