Psycholog w UK – dlaczego może być potrzebny?

Na psychoterapia-uk.pl znajdziesz polskiego psychologa Coventry na miarę Twoich potrzeb.

Po przystąpieniu Polski do Wspólnoty Europejskiej oraz otwarciu zagranicznych rynków pracy na naszych rodaków, Polacy tłumnie zaczęli emigrować do Wielkiej Brytanii. Obecnie z uwagi na Brexit fala emigracyjna praktycznie zanikła, lecz ciągle nie brak chętnych do pracy lub rozpoczęcia studiów właśnie w UK. Nierzadko jednak wyjazd do Wielkiej Brytanii tworzy mnóstwo problemów, z którymi ciężko jest się uporać bez dodatkowego wsparcia specjalisty wyjątkowo.

Polski psycholog w UK – z jakiego rodzaju utrapieniami się upora?

Pobyt na emigracji i związana z tym rozłąka z bliskimi, jak również praca w obcym państwa, mogą rodzić wiele komplikacji, którym wyjątkowo ciężko jest podołać. Separacja z bliskimi często wywołuje ogromną sytuację stresową. Ponadto w wielu wypadkach pojawiają się również trudności z integracją ze współpracownikami lub w ogóle z otrzymaniem pracy. Bariera językowa, która do tej pory jest dość często spotykana, sprawia, że bardzo szybko dochodzi do odcięcia się od znajomych z pracy. A stąd już tylko mały krok do poważnych wahań nastroju lub zwiększenia liczby odruchów agresywnych. Nad zachowaniem tego typu wyjątkowo trudno jest zapanować bez pomocy psychologa. Z tego powodu nie trzeba obawiać się sięgania po pomoc profesjonalisty. Wizyta u psychologa jest najlepszym wyjściem.

Polski psycholog w UK – jak wygląda przebieg takiej rozmowy?

Każda rozmowa z psychologiem przeprowadzana jest w komfortowej atmosferze i pełnej dyskrecji. Nie trzeba bać się, że informacje , które przekazano podczas wizyty zostaną przekazane osobie postronnej. Na psychologu ciąży wszak obowiązek zachowania tajemnicy zawodowej, z której zwolnić ma prawo tylko sąd. Przed psychologiem nie powinno się skrywać problemów oraz niedoskonałości – jego zadaniem jest wsparcie w ich rozwiązaniu. Psycholog uczy, w jaki sposób radzić sobie ze stresującymi zdarzeniami, jak również pomaga rozpoznawać sytuacje , które mają charakter konfliktowy. Polski psycholog w UK to bardzo dobry wybór. Konsultacja odbywa się w języku polskim, dzięki czemu odbywa się sprawniej i swobodnie. Osoba przychodząca z problemem nie powinna się bowiem martwić się tym, czy zostanie zrozumiana oraz czy sama właściwie pojmie to, co mówi jej psycholog.

Lokalizacja:
Prywatny Gabinet Psychoterapii Systemowej
101 Lockhurst Lane (budynek Citybase)
CV6 5SF Coventry

Mob.: 074 694 36 339