Zastosowanie urządzeń do fali uderzeniowej

Jeżeli interesujesz się falą uderzeniową, koniecznie kliknij tu.

Fala uderzeniowa to innowacyjna terapia, która pomaga wyleczyć schorzenia różnego typu. Kiedy jest stosowana i kiedy warto się na nią zdecydować?

Gdzie stosowany jest aparat do fali uderzeniowej?

Fala uderzeniowa jest szeroko stosowana w kosmetologii, ortopedii, rehabilitacji, medycynie sportowej, a także wielu innych dziedzinach. Pozaustrojowa terapia falami uderzeniowymi penetruje organizm w głąb na kilkanaście centymetrów i działa bezpośrednio w miejscu objętym bólem. Fala uderzeniowa nie jest nieszkodliwa dla sąsiadujących tkanek i charakteryzuje się wysoką efektywnością w walce z różnorodnymi schorzeniami. Dzisiejsze urządzenia do fali uderzeniowej nadzwyczaj precyzyjnie aplikują impulsy, co przynosi nadzwyczaj dobre rezultaty. Aparaty do fali uderzeniowej sprawdzą się między innymi w przypadku schorzeń związanych z narządami ruchu, jak bóle w okolicy bioder, zespół bolesnego barku, kolano skoczka czy zapalenie ścięgien. Urządzenie do fali uderzeniowej może być używane w gabinetach lekarskich (np. u ortopedów), jak również przez kosmetologów i rehabilitantów.

Urządzenie do fali uderzeniowej – jak pracuje?

Dostępne na rynku aparaty wykorzystujące falę uderzeniową są zaopatrzone w 2 niezależne kanały oraz aplikatory, co umożliwia przeprowadzenie terapii u dwóch osób w tym samym czasie. Nowoczesny sprzęt wysyła falę radialną (ogólnego zastosowania) i falę akupunkturową (używaną w tzw. w punktach spustowych). Impulsy docierające do tkanek nieinwazyjnie stymulują zakończenia nerwowe oraz błony komórkowe, co pozwala na zmniejszenie sygnałów bólowych u pacjentów skarżących się na dolegliwości układu mięśniowo-szkieletowego. Terapia falą uderzeniową jest efektywna w 70-80% przypadków.

Lokalizacja:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]