amd kraków, leczenie zwyrodnienia plamki żółtej

Zdiagnozowano u Ciebie AMD? Czas na terapię 2RT

Choroba AMD, czyli zwyrodnienie plamki żółtej, to schorzenie wzroku, które rozwija się u osób starszych i w znacznym stopniu redukuje jakość widzenia. Współcześnie wyspecjalizowane kliniki oferują pomoc w korekcji tej przypadłości. Zabieg AMD staje się środkiem pozwalającym przywrócić komfort życia.

Nadwaga i pozostałe prawdopodobne przyczyny AMD

Plamka żółta to część siatkówki gałki ocznej cechująca się największym zagęszczeniem fotoreceptorów – to właśnie ona powoduje, iż nasz wzrok jest wyraźny. AMD jest przypadłością, która przejawia się poprzez utratę ostrości wzroku oraz zniekształcenie obrazu. Wyróżniamy postać suchą i mokrą tej choroby. Na AMD cierpią przeważnie osoby, które skończyły pięćdziesiąty rok życia, a zespół przyczyn choroby nie został wciąż do końca poznany. Zakłada się jednak, że za zwyrodnienie plamki żółtej odpowiada szkodliwy tryb życia – jak np. długotrwała ekspozycja na światło UV lub palenie papierosów, otyłość. Istotne mogą być też czynniki genetyczne oraz odrębne choroby współistniejące, np. hipertonia lub hiperglikemia. Nowoczesna medycyna wypracowała jednak techniki, które efektywnie leczą tę choroba. Leczenie AMD wykonuje się przy pomocy specjalistycznego nanosekundowego lasera trzeciej generacji. Zabieg 2RT przynosi pozytywne skutki w przypadku postaci suchej zwyrodnienia.

Zabieg laserem 2RT – czy jest bezbolesny?

Specjalistyczny laser nanosekundowy wpływa na starzejące się komórki oka i jednocześnie nie powoduje uszkodzeń w fotoreceptorach siatkówki. Ten sposób leczenia jest bezpieczny, dlatego może być wykonywany u różnych grup chorych narażonych na uszkodzenie bądź całkowitą utratę zdolności widzenia. Metoda laserowa aktywuje komórki do odtwarzania się i spowalnia trwające procesy zwyrodnieniowe. Terapia 2RT poprawia metabolizm siatkówki i jakość widzenia. Leczenie AMD nie wiąże się z dyskomfortem – jest bezbolesne dla pacjenta. Zanim rozpocznie się zabieg oko znieczula się miejscowo, a sam zabieg trwa tylko parę minut.

Lokalizacja:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]