Ciekawe zajęcia dla maluchów – kurs gotowania dla dzieci

Jesteś zainteresowany aktualną ofertą warsztatów kulinarnych dla dzieci? Nie wahaj się! Zajrzyj na warsztatqulinarny.pl/szkolenia/warsztaty-kulinarne-dla-dzieci/.

Dzieci uwielbiają asystować nam w gotowaniu – wybierać i przynosić składniki bądź dekorować ciasta. Chciałabyś rozwijać zapał kulinarny Twojej pociechy? Zapisz je na warsztaty kulinarne dla dzieci. Z tego wpisu dowiesz się, jak przebiegają takie zajęcia.

Kurs gotowania dla dzieci – dlaczego warto zapisać na niego dziecko?

Warsztaty kulinarne dla dzieci mogą brać udział maluchy w przedziale wiekowym od sześciu do dziesięciu lat. W czasie warsztatów dzieci rozwijają swoją kreatywność oraz uczą się samodzielności i co niezmiernie ważne – nabywają praktyczne umiejętności. A jednocześnie wspaniale się bawią. Dobieranie oraz mieszanie ingredientów, komponowanie ciekawych smaków i ćwiczenie smacznych przepisów – całość powoduje, że maluchy ochoczo gotują i stają się bardziej świadome w kuchni. Dzieci poznają również reguły, jakie należy stosować w kuchni, co pozytywnie wpływa na ich bezpieczeństwo podczas gotowania. W warsztatach uczestniczą też rodzice, w związku z tym jest to wspaniała okazja do spędzenia czasu wspólnie z potomkiem. Opiekunowie mogą przypatrywać się kulinarnym osiągnięciom swoich dzieci, a później spróbować tego, co przygotowały.

Jak przebiega kurs gotowania dla dzieci?

Spotkania odbywają się w Krakowie i prowadzone są przez 3 godziny. W trakcie warsztatów uczestnicy szykują deser oraz danie główne. Mali wielbiciele sztuki gotowania mogą wybrać specjały kuchni włoskiej – przyrządzić wyborny makaron na słodko bądź słono, albo spróbować swoich sił w pieczeniu pachnącej, udekorowanej świeżymi składnikami tradycyjnej pizzy. W trakcie kursu dzieci przygotowują też pyszną deser – mus z lodami i kruchym ciastem. Lekcja powiązana z zabawą to świetny sposób za gospodarowanie wolnego czasu, a samodzielne przyrządzanie ulubionych dań przynosi dzieciom dużo satysfakcji. Nawet najbardziej niepokorny maluch będzie z pasją oddawał się ozdabianiu deseru lub przyrządzaniu smacznej pizzy. Warsztaty kulinarne dla dzieci nadzoruje wykwalifikowany szef kuchni, który ma wieloletnie doświadczenie i odpowiednie podejście do dzieci.

Lokalizacja:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]